ویژگی عمومی رنگ ها (قرمز)

قرمز

قرمز نهایت برافروختگی و انرژی درونی را ظاهر می سازد. نمادی است که زندگی، هیجان، قدرت و شور انقلابی را نشان می دهد. رنگی است جذاب که نشاط جوانی و سرزندگی را جلوه گر می سازد و در عین حال نمادی از عشق آتشین و تمایل مفرط به زندگی است. ضربان قلب را می افزاید و باعث فعال شدن امواج مغز و تسریع تنفس می گردد.

افرادی که از نظر هماهنگی ضعف دارند، باید از پوشیدن لباس های قرمز خودداری کنند. همچنین افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، باید از نشستن در مکان هایی که با رنگ قرمز تزئین شده است بپرهیزند؛ چرا که امکان دارد فشار خونشان افزایش یابد. این رنگ بر روی کسانی که به کاهش فشار خون مبتلا هستند، اثر مطلوبی دارد. این رنگ نماد احساسات شدید است و نیرویی در جهت مقابل سردی و ناتوانی ها است که جهت رفع کم خونی، عفونت های مثانه و مشکل های پوستی موثر است، زیرا دارای اقتدار است. این رنگ به شخص اعتماد به نفس می دهد و تمایل به پیشرفت و موفقیت را در او بیدار می کند. در دوران کودکی، رنگ قرمز مقهور کننده است، ​به ویژه اگر شخص مجبور باشد خود را با تمایلات خانواده وفق دهد.

قرمز،​ نماد مربع است و در مربع ضلع ها به عنوان نماد ماده محسوب می شوند که دارای وزن و استحکام است. در نوشته های تصویری مصر باستان، شکل مربع برای نشان دادن مزرعه به کار می رفته است که صراحت و قاطعیت این شکل را نشان می دهد.

رنگ قرمز بیش از اینکه رنگی مثبت باشد، رنگی بسیار فعال و تند است و بیشتر از اینکه احساس آرامش را القا کند، باعث تحریک می شود. این رنگ نشان اشتیاق، علاقه شدید و احساسات تند می باشد و به رنگ انرژی معروف است، رنگی که نشان دهنده قدرت و عشق است. البته بعضی ها هم معتقد هستند که قرمز هر دو احساس عشق و تنفر را نشان می دهد. قرمز نشان تثبیت شده ای از مبارزه، انقلاب و شورش است. اثر هیجان را به خوبی نشان می دهد، این رنگ اگر در پس زمینه تیره قرار گیرد، وحشت، ناپایداری و پلیدی را نشان می دهد و اگر در پس زمینه روشن قرار گیرد، معرف یک عشق سطحی و زودگذر است و از ویژگی های منفی رنگ قرمز می توان از عصبانیت و خودخواهی زیاد یاد کرد.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم