ویژگی عمومی رنگ ها (صورتی)

صورتی

 

صورتی رنگی مثبت و شاد است و ترکیب آن با ارغوانی، رنگی اشباع شده را می سازد. رنگ صورتی اثر ملایمی روی بدن دارد و به این دلیل برای آرایش صورت از رنگ های صورتی روشن، قرمز و قهوه ای، بسیار استفاده می شود. صورتی فرونشاننده پرخاشگری و خشونت است و باعث آرامش عضله ها می گردد. این رنگ بیشتر در بیمارستان ها، ندامتگاه ها و مراکز ویژه جوانان مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ خوبی برای اتاق خواب است و سبب تخیل می شود. به طور کلی نشانه عشق، عاطفه، مصاحبت، یگانگی و زیبایی است.

صورتی گرم یا سرخ فام، عاطفه و از خودگذشتگی واقعی را نشان می دهد. صورتی کدر می تواند نشانه ناپختگی، وابستگی و نیازمندی باشد. این رنگ به ظاهر لطیف و ملایم غالبا در زمینه هاله افراد مصمم و یکدنده دیده می شود که این افراد دیدگاه خود را دست بالا می گیرند و با عزمی راسخ هدفشان را دنبال می کنند.

صورتی رنگی گرم و روح بخش است که از ثبات زیادی برخوردار است و هر کجا که باشد، باعث سرزندگی و نشاط در آن مکان می شود. صورتی همان ملایم شده قرمز است. این رنگ در طیف های ملایم، آرام بخش و در طیف های تیره تر محکم تر و انرژی زا است. جوامع غربی در دوران باستان اعتقادات بسیار زیبا و لطیفی داشتند، به این مضمون که دختران در گلبرگ های صورتی رز متولد می شوند.

رنگ صورتی این امکان را برایمان فراهم می کند تا احساسات نهفته خود را رها سازیم و آنها را ابراز کنیم. استفاده از صورتی در کنار شکلاتی، آبی آسمانی و زرد موزی بسیار زیبا و چشم نواز است. در آثار هنری تاریخی حضور صورتی همچون رنگ سفید زیاد به چشم می خورد. صورتی محبوبیت جهانی دارد و این امر نمایانگر قدرت رنگ صورتی می باشد زیرا هیچ رنگی به اندازه این رنگ زیبا نمی تواند احساس عشق، نشاط و خوبی را در شما زنده کند.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم