ویژگی عمومی رنگ ها (آبی)

آبی

رنگی بسیار خنک است. رنگ آبی کنار سفید نشان دهنده صلح و صفا و پیام آور آرامش و سکوت است و اگر برای دیوارها استفاده شود، تشنج را از محیط کار و یا زندگی شما دور می کند. رنگ آبی در کنار رنگ های سفید، قهوه ای کم رنگ یا پررنگ و طوسی پررنگ، رنگ بسیار مناسبی برای اتاق خواب و اتاق نشیمن است، زیرا حس راحتی و استراحت کردن را به شما القا می کنند. آبی رنگی است آرام و دورنگرا که بیننده را به سمت خود می کشد و در درون آرامش خود، نرم می سازد و به خواب می برد. آبی چشم را به سوی خود متوجه می کند. رنگ آبی موافق با وضعیت خط افق است. این رنگ، رنگی الهی و آسمانی است، رنگی مطیع، سر به راه و سازشکار است. آبی رنگ زمستان و سرمای آن است؛ رنگ خلاقیت است.

آرامش و سکونی که از آن به ما می رسد، نتیجه رشد مقتدرانه و طبیعی آن است. در استفاده از رنگ آبی، بیننده همیشه منتظر یک نوآوری و کار جدید است. زلالی، پاکی و خلوص را می توان توسط رنگ آبی به وجود آورد. این رنگ همیشه سایه دار است و تمایل دارد در تاریکی خودنمایی کند. همیشه نامحسوس است و در عین حال، هوای شفافی را می نمایاند. آبی با روان آدمی پیوند می خورد و تا اعماق و انتهای روح نفوذ می کند؛ آبی معنی ایمان می دهد و سمبل جاودانگی است.

این رنگ اولین و مهمترین رنگ آرامش دهنده است. رنگی که آرامش فکری و جسمی، اطمینان خاطر درونی و اعتماد به نفس را گسترش می دهد. آبی رنگ آسمان، اقیانوس و خواب می باشد. در فرهنگ باستان از رنگ لاجوردی برای نشان دادن بهشت و آسمان استفاده می کردند.

رنگ آبی محض، رنگ الهام بخشی، صداقت و معنویت است. در مقابل شور و هیجانی که از رنگ قرمز فوران می کند، آبی آرام و شکیبا جلوه می کند. رنگ آبی درونگرا و سرد است اما از نظر معنوی بسیار عمیق و احترام برانگیز است، زیرا از نیرویی آسمانی و بیکرانی برخوردار است که میتواند مخاطبان خود را به تاملی درونی فرا بخواند. آبی نماد دایره است و دایره نمایانگر حرکت نامتناهی و جاودانگی است و احساسی از آرامش ایجاد می کند، این شکل نشانه ای است از گنبد مینایی آسمان و نمادی است از روان بودن و جنبه های روحانی که عمق تفکر و پایداری آن را نشان می دهد.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم