ویژگی عمومی رنگ ها (ارغوانی)

ارغوانی

نمادهای رنگ رغوانی و بنفش، شکوه، اسرار آمیزی و تصور می باشد. ارغوانی رنگ داوری و قضاوت درست است. رنگ ارغوانی رنگ اشخاصی است که در پی کامیابی روانی هستند. اگر شما خودتان را با رنگ ارغوانی احاطه کنید، به آرامش فکری یا ذهنی خواهید رسید. ارغوانی برای نماد اسرار آمیز بودن و جلال و شکوه به کار برده می شود. به خاطر ترکیب ارغوانی از قرمز(گرمترین رنگ) و آبی(سردترین رنگ) به نظر می رسد که یک رنگ ایده آل می باشد. اکثر بچه ها رنگ ارغوانی را دوست دارند و واکنش مثبتی به رنگ ارغوانی نشان می دهند؛ بنابراین این رنگ می تواند به طور موفقیت آمیزی در اتاق خواب و اتاق بازی بچه ها به کاربرده شود.

رنگ ارغوانی رنگ مناسبی برای اتاق های مخصوص عبادت و مدیتیشن می باشد. به گفته روانشناسان رنگ ارغوانی رنگی دلفریب است. بسیاری از بزرگسالان رنگ ارغوانی را دوست ندارند. اما دوستدار خانواده رز(گلی) می باشند که می تواند در بسیاری از اتاق ها نظیر ناهار خوری، اتاق خواب و کتابخانه ها به کار برده شود.

افرادی که لباس ارغوانی می پوشند، به عنوان افرادی بخشنده و حساس توصیف می شوند. در تزئین خانه گاهی اوقات از رنگ ارغوانی جهت خلق محیط های نمایشی که شخصیت خلاق فرد را منعکس می کند، استفاده می شود. هنرمندان اغلب دوست دارند که تماسی از رنگ ارغوانی در محل کارشان باشد. ارغوانی مطلوب ترین رنگ برای هنرمندان است.

به طور خلاصه اگر در پی تکامل قوه تخیلتان، توازن دوباره زندگی، حذف موانع،​آرامش بعد از فعالیت زیاد، یا رفع افسردگی هستید از این رنگ در زندگی تان استفاده کنید. از ویژگی های این رنگ می توان به بصیرت، دوستدار هنر، ایده گرایی، آرمان گرایی، سحر آمیزی، نظریه پردازی، آینده نگری، ابتکار و نوآوری را می توان اشاره کرد.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم