انتخاب دکور مناسب

یکی از دغدغه های هر روز و هر لحظه برای مردم در جامعه، انتخاب درست رنگ و چیدمان مناسب محیط منزل و محیط کارشان می باشد، که البته با داشتن ذهنی آرام و خالی از گونه نگرانی و  البته عجله نکردن در این روند می توان به یک انتخاب مناسب دست یافت تا بتوان با هر بار قرار گرفتن در محیطی که در آن هستیم، آرامش و احترام را به خود و اطرافیانمان هدیه دهیم. چرا که عجله کردن در این روند به غیر از دست دادن زمان، سرمایه و مهمتر از همه حس عدم اعتماد در انتخاب های بعدی، به دلیل دست نیافتن به نتیجه دلخواه، از پیامدهای این موضوع می باشد، زیرا در ذهن شما حالتی را ایجاد می کند که در انتخاب های بعدی دچار مشکل می شوید و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید.

قبل از هر تصمیم سریع، برای انتخاب رنگ یا چیدمان محیطی که برای مدت طولانی و دفعات زیادی که در آن رفت و آمد دارید، ابتدا رنگ های مورد علاقه خود را دسته بندی کنید. به طور مثال به پنج رنگ مورد نظر خود می رسید که باید در مرحله بعد آنها را بر طبق احساس آرامشی که به شما می دهند طبقه بندی کنید.

حالا زمان آن رسیده که روی اولویت های خود از نظر رنگ هایی که انتخاب کرده اید از نظر تاثیرات روانی که در محیط ایجاد می کنند مطالعه مختصری داشته باشید (که البته در بخش خواندنی ها مطالب گوناگونی قرار داده ایم) که بودن یا نبودن آن رنگ در محیط شما چه تاثیراتی را ایجاد می کند، تا از مقدار استفاده کم یا زیاد آن در محیط آگاهی پیدا کنید، زیرا بعضی از رنگ ها در ابتدا انرژی بخش و هیجانی هستند و در دراز مدت تاثیر معکوس را ایجاد می کنند، که البته با استفاده از رنگ های مکمل در کنار آنها در محیط، می توانید این حالت را به تعادل برسانید.

بعد از انتخاب رنگ، موضوع بعدی مهم پیش روی شما، انتخاب وسایل و چیدمان محیط می باشد که وابسته با محیط کار یا زندگی با هم متفاوت هستند. زیرا محیط کار بهتر است که فضایی دارای انرژی و حرکت باشد و همچنین حس آرامش را نسبت به شغل و حرفه شما به دیگران و مراجعین به محل کارتان منتقل کند. اما در مقابل، محیط منزل محیطی است که شما بعد از زمانی طولانی (حدود دو سوم) از طول روز، بیرون از این فضا بوده اید و نیاز است که بعد از بازگشت از بیرون به محلی که قرار است فضایی صمیمی و خانوادگی در آن حاکم باشد، مطمئنا دیگر موضوع انتخاب یک نفر برای چیدمان این محیط مطرح نیست، زیرا هر یک از اعضای خانواده دارای روحیه و سلیقه ای متفاوت هستند و برای این محیط بهتر است که همراه با هم، همفکری کرد تا نتیجه مناسب برای همه اعضای خانواده به دست آید.

برای انتخاب و خرید یا سفارش لوازم مصرفی یا تزئینی، با در نظر گرفتن آنچه برای محیط خود می پسندید، بهترین حالت این است که بیهوده محیط خود را پر و شلوغ نکنید و به کارایی لوازم اهمیت بدهید که تا چه حدی حس آرامش و مثبت را به شما در محیطتان منتقل می کنند. از احساس حسرت و ترس در انتخاب های خود پرهیز کنید، از اینکه هر لوازمی که بیشتر در محیط های مختلف دیدید را حتما باید تهیه کنید اجتناب کنید، زیرا شما شخصیت و روحیه مخصوص خود را دارید و به انتخاب های خود احترام بگذارید زیرا محیط شما، محیط مخصوص شما است و اگر در این روند و پروسه انتخاب هایتان، دقت نکنید در دراز مدت شما شخصیت و جایگاه اصلی خود را از دست می دهید و به هر مکانی که بروید و هر چیزی که به چشمانتان جذاب بیاید را تمایل دارید تهیه کنید و بعد از مدتی پی خواهید برد که محیط شما، به جای محیطی آرامش بخش، برعکس محیطی شلوغ و درهم و برهم شده و از هر تکه از فروشگاه ها و ویترین ها در هر گوشه ای از محیطتان فشرده شده است. پس قبل از هر چیز واقعا تصمیم بگیرید که چه چیزی مناسب جایگاه و شخصیت شماست.( منزل خود را به یک موزه تبدیل نکنید)

از عناصر مختلف در محیط خود استفاده کنید، ترکیبی مناسب و متعادل از سنگ، چوب، فلز و پارچه و چرم، تا حسی از ارتباط با طبیعت را به شما منتقل کنند. قبل از هر خرید یا سفارشی، حتما زمانی را در کنار هم برای اینکه واقعا بودن یا نبودن وسیله ای واجب است یا نه قرار بدهید، زیرا گاهی موضوع مهم این است که باید چیزهایی را از محیطتان خارج کنید، چون فضای زیادی را بیهوده پر کرده اند. پس در این مرحله اصلا شک نکنید و با همفکری وسایل بیهوده را از محیطتان خارج کنید.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.7/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم