اجزاي اصلي حمام

براي داشتن حمامي زيبا با نصب وسايلي هماهنگ شما مي توانيد نمايي زيبا به فضاي خود ببخشيد. اين سري وسايل مي تواند از انواع قديمي تر تا انواع جديد آن باشد. لوازم مدرن كوچك و ساده هستند و تنوع بيشتري براي انتخاب خواهيد داشت، از لوازم قديمي و سبك هاي ويكتوريايي مي توانيد در حمام هايي با نماي قديمي و بزرگ استفاده كنيد. اگر حمام كوچك است از مجموعه لوازم گوشه اي استفاده كنيد و اگر حمام بزرگي داريد از وان ها و دستشويي هاي تزئيني و ستون هاي زيبا بهره بگيريد.

معمول ترين لوازم حمام عبارتند از:

دستشويي، وان، دوش و تشت يا يك روشويي جدا براي شستن لباس.

بهتر است لوازم آرايشي و نظافتي كوچك را كه در حمام استفاده مي كنيد درون جعبه هايي زيبا و فانتزي قرار دهيد تا به نوعي به عنوان لوازم تزئيني نيز در نظر گرفته شوند.

در اكثر حمام هاي امروزي از قفسه ها و كابينت ها نيز در كنار ساير لوازم استفاده مي شود. اگر از كابينت ها يا كمدهاي بلند در حمام استفاده مي كنيد، چوب لباسي ها را براي آويزان كردن لباس ها و حوله ها درون آنها قرار دهيد. همچنين مي توانيد از ميزهاي گردان كوچك براي قرار دادن اسپري ها و شامپوها و … استفاده كنيد. در صورت كمبود جا مي توانيد گيره هاي مربوط به آويزان نمودن حوله ها را بر روي درب و در ارتفاع مناسب نصب كنيد. همچنين مي توان از جالباسي هاي چند طبقه استفاده نمود و حوله هاي مختلف و رنگي زيبا را درون آن قرار داد. همچنين مي توانيد قلاب هاي تزئيني و زيبا را به غير از پشت درب در كنار وان نيز نصب كنيد تا حوله و لباس خود را از آن آويزان كنيد.

استفاده از قفسه هاي ديواري در حمام هاي كوچك، گنجه و كابينت در حمام هاي بزرگ، صندلي ها و نيمكت هاي رنگي به حمام شما زيبايي و صميميت اضافه مي كند. در حمام هاي امروزي به جاي قفسه هاي پلاستيكي از قفسه هاي چوبي يا شيشه اي استفاده مي شود كه در بالا يا پايين قفسه ها نيز معمولا چراغ هايي را قرار مي دهند.

هواكش حمام

هواكش موضوعي ضروري در حمام است زيرا بايد هواي گرم و نمناك را بعد از حمام از محيط خارج نمود تا هواي نمناك باعث از بين رفتن لوازم داخل حمام و همچنين ايجاد كپك نگردد.

بهتر است براي هواكش از كليد تايمر دار استفاده كرد تا به صورت خودكار در زمانبندي مناسب قطع شود. بعد از هر حمام اين هواكش بايد به مدت 20 دقيقه روشن باشد و جود تايمر شما را از زمان گرفتن و مراقبت دائمي خلاص خواهد كرد.

در حال حاضر هواكش هاي حمام سر و صداي كمتري نسبت به محصولات گذشته ايجاد مي كنند و همين موضوع باعث مي شود در صورت عدم وجود تايمر فراموش كنيم كه آن را خاموش كنيم. به تناسب اندازه هواكش و فضاي حمام حتما توجه داشته باشيد.

از آنجا كه ميزان سر و صداي ايجاد شده از هواكش ها در قيمت آنها نقش مهمي ايفا مي كند و هرچند همه علاقه مند به داشتن آرام ترين هواكش ها هستيم، بايد اين موضوع را با بودجه خود منطبق كنيم. همچنين دقت كنيد كه نماي هواكش با ساير تزئينات حمام همخواني داشته باشد. هواكش ها در رنگ هاي مختلفي وجود دارند كه معمول ترين آنها رنگ سفيد و قهوه اي مي باشد و گاهي داراي لوازم جانبي مثل چراغ و يا دستگاه كنترل حرارت نيز هستند. اما مهم ترين كاربرد آنها خارج كردن گرما و رطوبت از محيط حمام مي باشد تا هواي محيط را تازه و دلچسب نگاه دارند. امروزه مدل هاي مختلفي از هواكش ها در بازار موجود مي باشد كه بعضي از اين هواكش ها به صورت سقفي هستند، بعضي قابل نصب روي ديوار و بعضي كنار دوش ها نصب مي شوند، البته هواكش هاي شبكه اي سقفي به همراه چراغ زيباترين نما را ايجاد مي كنند.

شيرهاي حمام

در حالت كلي شير آب وسيله اي براي كنترل ميزان آب جاري شده از لوله يا منبع آب مي باشد، اما امروزه شيرهاي دوش و وان كه در حمام به كار مي روند از تكنولوژي بالاتري برخوردار هستند، زيرا آنها نه تنها ميزان آب را كنترل مي كنند بلكه وجود حالت فوراني بيشتر در آنها باعث شستشوي بهتر و احساس لذت بيشتري از استحمام مي گردد. همچنين مي توانيد از شير آب هايي كه داراي تصفيه كننده هستند استفاده نماييد و مطمئن باشيد كه آب پاكيزه تري را به خصوص براي شستن دهان مصرف مي كنيد. بهتر است از شيرهايي كه همزمان آب گرم و سرد را تامين مي كنند استفاده كنيد و استفاده از شيرهاي اتوماتيك نيز به دليل كاهش چكه و مصرف آب نيز توصيه مي شود.

امروزه مدل ها و عملكردهاي شيرها بسيار متنوع  شده و براي اثبات اين حرف كافي است سري به بازار بزنيد تا ببينيد انواع شيرآلات در قيمت هاي مختلف با امكانات مختلف موجود مي باشند. علاوه بر كارايي، به ظاهر شير و هماهنگي آن با ساير لوازم نيز دقت كنيد. حتي در صورت محدود بودن بودجه، انتخاب شير مناسب را در الويت قرار دهيد. دقت داشته باشيد كه دكور حمام شما سنتي است يا مدرن، جنس كمدها و وان چيست، نقش و رنگ ديوارها و سقف چيست، سپس شير مورد نظر خود را انتخاب كنيد.

اصولا دوش و شير آن را به صورت ديواري نصب مي كنند اما عده اي ترجيح مي دهند كه دوش روی سقف نصب شود تا احساس ريزش باران به آنها دست دهد، بعضي نيز ترجيح مي دهند كه شيرها داراي شلنگي باشد كه بتوان سر دوش كوچك را با دست حركت داد.

جنس شيرهاي آب نيز متنوع است و حتما بايد دقت كنيد تا جنسي مقاوم و هماهنگ با دكور انتخاب نماييد. از بهترين انواع شير براي حمام مي توان به نوع كرومي و برنجي اشاره نمود، ولي هنگام انتخاب شير حتما با افراد متخصص مشورت كنيد.

كابينت حمام

كابينت ها باعث شيك شدن و زيبا شدن حمام مي شوند و كاربرد زيادي نيز دارند، آنها محلي براي نگهداري اشيا هستند و باعث مي شوند حمام منظم تر به چشم آيد. كابينت هاي كنار دستشويي باعث مي شوند تا فضاي لازم براي نگهداري مواد شوينده، صابون ها، لوازم آرايشي و بهداشتي و … وجود داشته باشد.

مي توانيد كابينت هايي با نمايي جديد يا قديمي را انتخاب كنيد. كابينت هاي چوبي معمولا از جنس چوب گردو، افرا، بلوط، كاج و گيلاس هستند و سطح آنها در حدي مناسب صيقل يافته يا با لايه اي لاك پوشش داده شده است.

مردم براي استفاده بهينه اصولا ترجيح مي دهند از كابينت هاي عمودي و بلند و در صورت كوچك بودن حمام از كابينت هاي كوچك در بالاي دستشويي استفاده نمايند. استفاده از قفسه هاي بدون درب ديواري نيز امروزه طرفداران زيادي دارد. در انتخاب رنگ كابينت به هماهنگي جنس كابينت و درب حمام و سينك دستشويي حتما دقت كنيد، همچنين استفاده از دستگيره هاي جالب، نقش موثري در زيباتر نمودن كابينت ها دارد.

سطح روي كابينت نيز مي تواند از جنس هاي مختلفي مثل سنگ، لومينيت، سراميك يا فلز انتخاب شود. سطح هاي سنگي بسيار زيبا و مقاوم اما گران مي باشند و زود كثيف مي شوند، سراميك ها با دوام هستند و به علت تنوع رنگ و سايز و طرح معمول ترين انتخاب مي باشند.

در انتخاب و كنار هم قرار دادن اين وسايل، زمان بيشتري صرف كنيد و دقت نظر بيشتري داشته باشيد و همه جنبه هاي آن را در نظر بگيريد تا نتيجه كار مناسب و ايده آل باشد و تمام چيزهايي كه از آن فضا در نظر داريد را در كمال زيبايي و نظم كنار هم كسب كنيد.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم