آینه حمام

بهترین راه برای تنظیم مناسب دکوراسیون حمام، نصب مناسب آینه ها در این محیط می باشد. آینه ها باعث بزرگتر و عمیق تر به نظر رسیدن حمام های کوچک می شوند. در صورت استفاده از کابینت ها و قفسه ها با درب های شیشه ای، مزیت به دست آمدن یک محل نگهداری اشیا و استفاده از آینه رابه طور همزمان خواهید داشت. البته باید توجه داشت قفسه های دارویی یا کابینت ها با درب شیشه ای هر چند عنصر کاربردی هستند اما زیبایی و هماهنگی آنها با تزئینات حمام باید همواره مد نظر باشد و با انتخاب قاب دور آینه، دستگیره ها و … این هماهنگی را باید حفظ نمود.

در هر صورت قفسه ها با درب های شیشه ای امروزه بسیار معمول می باشند. آینه ها همچنان نقش مهم خود در دکوراسیون حمام را حفظ نموده اند و حال و هوای حمام و نحوه انعکاس نور را تحت تاثیر قرار می دهند. هزاران نوع از آینه های مخصوص حمام وجود دارند و شما با توجه به روند کلی طراحی و اجرا می توانید انواع این آینه های تزئینی را متناسب با فضای خود انتخاب نمایید. حمام های ویکتوریایی با لوازم تیره رنگ چوبی بلوطی و دیوارهای چوبی با آینه های دارای قاب چوبی منبت کاری، قوس دار و دیوارکوب های تزئینی هماهنگی بیشتری دارند.

استفاده از آینه های دیواری مدل فرانسوی با قاب های طلایی تزئین شده با شیشه انتخاب مناسبی برای حمام های سنتی است. در دکورهای فرانسوی لوازم با عکس دختران جوان و ربان های پریشان رواج دارد. همچنین استفاده از آینه با قاب های چوبی منبت کاری شده برای حمام های بزرگ قدیمی ایده جالبی خواهد بود. آینه های سنتی که قاب دور آن کار دست می باشد نیز در شکل ها و سایزهای مختلف قابل دسترس است، این نوع قاب ها صمیمت و گرما را به حمام شما هدیه می دهند.

برای حمام های امروزی بهتر است از قاب آینه ساده و فلزی استفاده می شود. نصب دستشویی های سفید و قرار دادن آینه های بدون قاب با دو یا سه درب در بالای آن در حمام های مدرن مرسوم می باشد. انواع آینه ها با قاب های چوبی برای حمام های قدیمی تر مناسب می باشد. سایز مناسب آینه بستگی به اندازه حمام و میزان فضای آزاد آن دارد. آینه ها هرگز نباید بزرگتر از فضای آزاد حمام باشند. اگر حمام دارای دو دستشویی است باید این دو مورد در برابر یکدیگر قرار گیرند تا آینه ها نور را بهتر پخش کرده و فضا را روشن کنند. با این کار فضای حمام بزرگتر به نظر می رسد. قابل توجه است که دکوراسیون و وسایل سفید نیز منعکس کننده نور می باشند. دکوراسیون های سفالی سفید حمام را جذاب کرده و همراه با رنگ ها و سایه های گرم مثل قرمز، آبی و سبز که اخیرا بسیار محبوب بوده اند با سرامیک نقش دار و دارای رنگ های گرم، نمایی زیبا و جدیدی را ایجاد می کنند. در چنین حمام هایی، آینه های بدون قاب مدرن بسیار زیبا خواهد بود زیرا این آین ها که معمولا گرد یا مستطیل هستند هماهنگی کاملی با یک حمام مدرن دارند.

بهتر است بالای آینه های دیواری چراغ های قابل تنظیمی نیز نصب نمایید تا نورپردازی مناسبی در حمام ایجاد گردد. با کمک خلاقیت خود می توانید راه های جذابی برای نصب زیبای آینه پیدا کنید. برای نور پردازی مناسب و پخش شدن نور از آینه ها، روشنایی ها را می توانید در نقاط مختلف حمام در جای مناسب نصب کنید. آینه ها مصرف مختلفی دارند، برای آرایش کردن، مسواک زدن دندانها و اصلاح صورت از آنها استفاده می شود پس باید شفاف و دقیق باشند. حتی آینه های تزئینی نیز باید با دقت انتخاب شوند و جنبه های کاربردی آنها فراموش نشود.

ممکن است شما فضا برای قفسه به اندازه کافی در حمام داشته باشید و آینه تنها نقش تزئینی برای شما ایفا نماید، در این حالت انتخاب یک آینه مناسب می تواند مرکز دکوراسیون شما را تشکیل دهد. آینه های بیضی در بالای دستشویی های پایه دار نمای جذابی ایجاد می کند.

همچنین آینه های بزرگی که یک دیوار کامل را پوشش می دهد فضای وسیع و روشنی ایجاد می کند. همچنین نصب یک آینه بالای آینه اصلی نیز ابتکار جالبی است. آینه های قدی در حمام نیز زیبا و مدرن می باشند. همچنین شما می توانید از آینه های قابدار یا بدون قاب یا حتی آینه های دارای تجهیزات اضافی برای آویزان کردن حوله و برس و… استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید استفاده از یک قاب آینه زیبا و تک مسلما فضایی بسیار زیبا را ایجاد می کند.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

 
اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم