زیبایی برای همیشه

زیبایی حقیقی برای هر فرد چطور در نظر گرفته می‌شود؟

معنای زیبایی حقیقی در اجتماع چیست؟

حقیقت این است که هر یک از ما نظرات مختلفی درباره زیبایی داریم اما واقعاً معنای حقیقی آن چیست؟

کلمه زیبایی به معنی حسن و جمال و ظرافت، لطافت و خوبی و نیکویی، حالت و کیفیت زیبا است، نظم و هماهنگی و آن عظمت و پاکی که در هر چیزی وجود دارد و عقل و تخیل و تمایلات عالی انسانی را تحریک می‌کند که لذت و انبساط خاطر پدید می‌آورد و آن امری نسبی است. زیرا معیار در انتخاب، متفاوت است و به جنبه های گوناگونی بستگی دارد که می توان به معیارهای فردی، اجتماعی و فرهنگی در بازه‌های زمانی مختلف اشاره کرد.

از نظر فردی، زیبایی حقیقی در روح شخص منعکس می‌شود، آن از درون به بیرون می‌تابد، که صفاتی همچون حقیقی بودن، راستی و درستی، با خود و دیگران مهربان بودن، قابل اعتماد بودن و در هر شرایطی لبخند زدن به دیگران، ​گذراندن زمان با خانواده و دوستان است و مهمتر اینکه بهترین فردی که می‌توانید، باشید و هر لحظه برای بهتر شدن تلاش کنید.

پذیرش خود اولین قدم برای رسیدن به زیبایی حقیقی است. زیبایی حقیقی این است که چه احساسی درباره خود دارید، بدانید چه کسی هستید و آن را بپذیرید. اینکه بدانید چه کسی هستید و وجودتان را بپذیرید و هر روز و هر لحظه آن را از آنِ خود دانسته و از دیگران تاثیر نگیرید، آن زیبایی واقعی است. زیبایی حقیقی چیزی فراتر از انعکاس ما در آینه است، ممکن است لاغرترین، قشنگترین و اجتماعی‌ترین فرد باشید اما اگر آنچه در آینه می‌بینید را دوست نداشته باشید آن ارزشی ندارد. شاید زمانی طولانی لازم است تا آن را درک کنید چرا که بیشتر زندگی خود را با تصویر پوسته و بدن خود در کشمکش هستید. آسان است که مجلات را ورق زد و به تمام تصاویری که شباهتی به ما ندارند توجه کرد و آنها را  با خود واقعی‌مان مقایسه کرد؛ اما باید یاد بگیریم به جای تمرکز به اینکه چطور به نظر می‌رسیم بر روی توانایی‌های شخصی خود تمرکز کرده و آنها را همانطور بپذیریم. اشتباهات خود را بپذیریم و در مواجهه با افراد و تجربیات جدید باز عمل کنیم، و به این موضوع احترام بگذاریم که افراد با هم متفاوتند اما هنوز بدون توجه به اینکه اهل کجا هستند در جایگاه خود متناسب هستند. زیبایی حقیقی درواقع موضوعی از زندگی در لحظه است.

صنعت فشن و محصولات زیبایی هیچ ارتباطی با زیبایی حقیقی ندارد. مخصوصا در دوره اخیر، که این صنعت سعی می‌کند ایده خود درباره زیبایی را در حلق‌مان فرو کند.

این روند به طوری جهت دهی شده است که افراد در جامعه، تعریف درست و سالمی از زیبایی نداشته باشند تا افراد مختلف را با محصولات و عمل های زیبایی متنوع،  که جایگزین های خطرناک و هزینه تراشی برای افراد به حساب می آیند روبرو کنند و این، به مرحله ای رسیده است که به یک مبارزه بین مردم برای دیده شدن تبدیل گشته است. مرحله ای که زیبایی حقیقی تعریف خود را از دست داده است.

از نظر اجتماعی و فرهنگی در صنایع مختلف می توان بازتاب این حالات را بطور محسوسی مشاهده کرد، زیرا تا زمانی که هر فرد، در هر جایگاهی حالت ذهنی مناسب و تعریف درستی از زیبایی نداشته باشد، با انواع مختلف چیزهای درهم و برهم و پیچیده روبرو خواهد شد، بطوری که تعریف زیبایی تغییر پیدا می کند و هر شخص با هر حالت ذهنی بدون در نظر گرفتن سلایق و علاقه شخصی شما سعی دارد تفکرات خود را به شما دیکته کند زیرا تنها هدف او این است که به سود و منافع دلخواه خود برسد.

و اگر این موضوع در سطحی درست و اصولی مورد بررسی و رسیدگی قرار نگیرد می تواند کل یک جامعه را تحت تاثیر قرار داده و معیارهای زیبایی را اساسا تغییر دهد و از مسیر اصلی و انسانی خود خارج کند.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

 
اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم