اتاق خواب

ایجاد یک اتاق خواب راحت و رمانتیک به معنای کنار هم قرار دادن اجزا به صورتی است که هم شما و هم همسرتان احساس آرامش و راحتی نمایید. بعضی از این اجزا عبارتند از رنگ، نور، مبلمان و دکور، تخت، کمد، آینه و… که برای ایجاد یک فضای رمانتیک باید به احساسات خود دقت کنید و ایده های مختلف را در ذهنتان نسبت به فضایی که دارید را آزمایش نمایید و به احساسات شریک خود به این تغییرات نیز توجه نمایید.

اتاق خواب فضایی است برای آسودن و کسب آرامش و انرژی، که انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین چیدمان آن کمک زیادی به کسب این آرامش و استراحت واقعی می‌کند. یکی از اصول اولیه چیدمان در اتاق خواب این است که محل تخت باید به گونه‌ای انتخاب شود که پنجره نورگیر حتما در سمت راست آن قرار بگیرد. استفاده از کوسن‌های فراوان بر روی تخت‌هایی که لبه بالایی بلندی دارند، بر زیبایی تخت می افزاید. در سبک‌های کلاسیک بهتر است که این کوسن‌ها از همان جنس و بافت روتختی باشند. به هماهنگی بین اشیا و مبلمان بیشتر دقت کنید. بافت‌های رو‌تختی و والان‎‌های پرده بهتر است از یک نوع، از یک طرح و از یک طیف رنگی انتخاب شود و حتی رول‌بوردهای (نوارهای تزئینی دیواری) در قسمت بالایی دیوارها نیز از همان طیف رنگی باشد.

رنگ اثر عمیق و موثری بر ذهن شما دارد، حتی نگاه کردن به رنگ‌ها احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می‌کند، بنابراین در انتخاب رنگ برای اتاق خوابتان حساس باشید و دقت و زمان بیشتری را در این زمینه صرف کنید. قرمز رنگ عاشقانه و رویایی می‌باشد. استفاده از روتختی یا کوسن‌های قرمز در اتاق خواب به شما در ایجادمحیط عاشقانه کمک فراوانی می کند. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر انسان عصبی مزاجی هستید حتما از رنگ قرمز دوری کنید چون علاوه بر عشق، قرمز تحریک کننده عصبانیت نیز می‌باشد.

سبز و آبی، رنگ‌های خودمانی و آرامش بخشی هستند و در اتاق خواب ایجاد حس راحتی می‌نمایند. سبز رنگ سنتی ازدواج و باروری است. رنگ هایی که چندان مناسب یک اتاق خواب رمانتیک نمی باشند عبارتند از: سفید، خاکستری، صورتی و زرد که البته استفاده از آنها در بعضی وسایل، موردی ندارد اما برای استفاده به عنوان رنگ اصلی ایده جالبی نمی‌باشند، زیرا سفید و خاکستری رنگ‌های بسیار ساده‌ای هستند و نوعی حس خلسه و بی حالی ایجاد می‌کنند. رنگ زرد به مقدار زیاد، چشم رااذیت می کند و حس عصبانیت را برمی‌انگیزد. رنگ صورتی باعث آرامش و شادی است اما در نظر عموم این رنگ بسیار دخترانه می‌باشد و ممکن است مردان از این موضوع احساس نارضایتی کنند.

دکوراسیون اتاق را ساده، جذاب و همواره مرتب نگه دارید، اما تغییرات جزئی چیدمان و رنگ را در ابتدای هر فصل فراموش نکنید تا همیشه اتاق خواب منحصر به‌فرد و جذابی داشته باشید.

استفاده از ترکیب رنگ‌های هارمونیک که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند می‌تواند در دکوراسیون یک اتاق خواب بسیار موفقیت آمیز باشد. به عنوان مثال استفاده از تونالیته‌های مختلف رنگ بنفش و سبز در کنار یک رنگ روشن متضاد مانند کرم رنگ، فضایی زیبا می‌آفریند. آنچه که باید در طراحی رنگی دکوراسیون یک اتاق خواب همواره در نظر داشته باشیم این است که نه انتخاب مجموعه ای از رنگ‌ها، بلکه میزان به کارگیری آنها و سطوحی که اشغال می‌کنند در مقایسه با هم نیز از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. همچنین ایجاد رابطه میان سطوح رنگی گوناگون با استفاده از جزئیاتی چون یک قاب عکس، حاشیه‌های کاغذ دیواری نصب شده به دیوار، تکرار سطح خاصی بر روی ملحفه و روبالشی‌ها و یا حتی قرار دادن یک جفت آباژور یا گلدان بر روی پاتختی ها یا میز آرایش می‌تواند به دکوراسیون یک اتاق انسجام و هماهنگی بیشتری ببخشد. آویزهای پارچه‌ای در قسمت بالا و پشت تخت، فضایی رمانتیک و خاص به اتاق می بخشد و می‌تواند تخت خواب را بیش از پیش به کانون توجه در اتاق تبدیل کند.

همواره به این موضوع مانند مطالب قبلی همیشه اشاره و تاکید داریم که در انتخاب وسایل و نوع چیدمان آنها در منزل، همراه با سایر اعضای خانواده همه شرایط و جنبه‌های سلیقه‌ای خانواده خود را در نظر داشته باشید و مطمئن باشید که در این روند، یعنی همفکری و مشورت با سایر اعضای خانواده، نتیجه کاملا متفاوتی دریافت خواهید کرد و اثر آن را در بلند مدت همراه خواهید داشت. امیدواریم که لحظات زیبایی را در کنار اعضای خانواده برای خود خلق کنید و ما بتوانیم در این روند با شعار زیبایی برای همیشه همراه شما باشیم.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.7/5 - (22 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم