سیاه

(قدرتمند، مرموز، قدر، کلاسیک و زیبا)

همواره روی ذهن آدمی تاثیر گذار است.

مشکی بیشتر مرتبط است با رمز و راز جادویی شب. عصاره نفوذ ناپذیری، پس از تاریکی و قدرت رنگ سیاه در بسیاری از انواع محصولات سطح بالا و مد روز دیده می شود.

مصرف کننده، رنگ سیاه را به عنوان قوی ترین، نمایشی ترین، چشم نوازترین و گرانترین محصول می نگرد. بنابراین در بسته بندی مواد غذایی جایی که مشتری پول بیشتری را برای این تصویر خوراکی می دهد، این مسائل قابل تعمیم است. در سال های اخیر نظرات در مورد  مشکی نسبت به سایر رنگ ها بیشتر عوض شده است و نظرات منفی تبدیل به رویکردهای مثبت شده اند.

در بعضی از فرهنگ ها رنگ سیاه نماد عزاداری و سوگواری محسوب می شود. این رویکرد غم انگیز کم کم جای خودش را به نگاهی مدرن داد چون مردم امروزه این رنگ را با لیموزین سیاه رنگ، کت و شلوار مجلسی سیاه رنگ، گرانیت براق، چرم های گران و بسیاری از اجناس گران قیمت می شناسند که به رنگ مشکی جاذبه ای بی بدیل می دهد. سیاهی زیادی ممکن است شوم و نحس و مرگبار جلوه کند. یک پیراهن سیاه به همراه یک کراوات و کت سیاه، آدم را کمی شبیه به اعضای مافیا می کند. یک محیط داخلی تمام سیاه، حس اتاق فال بین ها را بدون هیچگونه آرامش رنگی نشان می دهد. پر واضح است که بسته بندی، نماد سازی و تبلیغات هیچگاه نباید کاملا سیاه باشد چون احتمال می رود که پیام غیر قانونی یا غیر موجه جلوه کند.

ولی مشکی پیام قدرت را هر کجا که باشد انتقال می دهد. در محصولات مصرفی این یک اصل است که هرگاه نیرو، پتانسیل، دوام و وزن هست، سیاه باید بیشتر از سایر رنگ ها سهیم باشد حتی اگر در واقع این خواص را نداشته باشد. این مسئله می تواند برای یک دستگاه یا تجهیزات یا هر محصول دیگر که نیاز به القای وزن به معنای سختی و دوام مواد سازنده دارند، یک مزیت محسوب شود. اما به دلیل ارتباطی که سیاهی با وزن سنگین دارد یک قایق یا هواپیمای سیاه، ایده خوبی نیست. اگر خیلی سنگین باشد ممکن است غرق شود یا سقوط کند. ولی این مسئله برای اتومبیل ها، موتورسیکلت ها یا چهارچرخه ها مشکل ساز نیست چون وزن در محصولاتی که در روی زمین حرکت می کنند، مزیت محسوب می شود.

به هر روی، سیاهی با سفیدی یک تضاد تمام عیار دارند در نتیجه استفاده از آنها برای نشان دادن ازدواج متضادها بسیار کامل و به جاست. سیاه و سفید کلاسیک ترین و نمادین ترین ترکیب رنگی محسوب می شوند که قدرت و شفافیت را به همراه نیرو و پاکی نشان می دهند.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم