آبی

(ثابت، آرام، خنک (خونسرد)، ساکت، قابل اعتماد)

چون رنگ آبی به شدت با آب و آسمان در ارتباط است به عنوان نمادی از ثبات در زندگی ماست.

چون اقیانوس هرگز ناپدید نمی شود و آسمان هیچگاه فرو نمی افتد، به همین دلیل آبی به عنوان رنگی قابل اعتماد، مورد اطمینان ومتعهد شناخته می شود. این رنگ از اعتقاد و اطمینان الهام می گیرد و به همین دلیل آن را برای طراحی وب سایت، بسته بندی، شناسه محصولات و شرکت هایی که پیام مهمی دارند، ایده آل می کند. حتما به یاد می آورید که چند بانک یا موسسه مالی، رنگ آبی را به عنوان پس زمینه در تبلیغات و دکوراسیون خود استفاده کرده اند. همچنین رنگی آرامش بخش است. در حضور یک محیط آبی ما احساس آرامش می کنیم. انسان ها با دیدن رنگ آبی تسکین می یابند و تجدید قوا می کنند.

شواهدی وجود دارد که وقتی رنگ آبی به خط دید ما وارد می شود، مغز یک سری سیگنال های شیمیایی ارسال می کند که آرام بخش هستند. به همین دلیل بیمارستان های بسیاری امروزه از رنگ آبی برای بخش جراحی وجراحان، پرستاران و دیوارهای اتاق جراحی استفاده می کنند. آبی رنگی عالی برای محیط هایی است که نیازمند تمرکز هستند و برای محصولات یا محیط هایی که مردم را به آرامش و تمرکز و حالات مدیتیشن دعوت می کنند، ایده آل است.

هر رنگی را که شما تاریک کنید، آن رنگ به سوی منبع سیاهی که رنگمایه قدرتمندی است سوق می دهید. آبی دریایی تیره، جدی ترین وقویترین آبی هاست و به همین دلیل است که نیروی پلیس و خلبان ها جهت یونیفرم خود از این رنگ استفاده می کنند. نفوذ، اعتبار و نیک نامی آنی این رنگ در تجارت و بازرگانی بی نظیر است. تمرکز و فراوانی رنگ سیاه می تواند بد شگون و نامیمون به نظر بیاید ولی رنگ لباس نیروی دریایی دوستانه و قابل نزدیک شدن است.

این تفکر کلی را که می گوید: “تمام آبی ها، آرام و متین هستند” را کنار بگذارید. آبی های درخشان یک بعد کلی دیگر به خانواده این رنگ اضافه می کنند و آبی الکتریک، رنگی پویا و نمایشی است، رنگی است جالب توجه و بیانگر نشاط. رنگ آبی صدفی گل تلفون به عنوان گرم ترین و بازیگوش ترین آبی به نظر می آید چون پس زمینه ای از رنگ ارغوانی دارد و بخشی از انرژی رنگ قرمز را در تصویر به همراه می آورد. مصرف کنندگان رنگ آبی مرغابی جره (آبی مایل به خاکستری) را رنگی غنی، بی همتا و دقیقا سطح بالا می بینند. آنها رنگی خوشایند چشم و قابل ترکیب با بسیاری از رنگ ها هستند.

یکی از رنگ هایی که ویژگی جنسیتی کمتری دارد و هم برای زنان و هم برای مردان خوشایند است. رنگ آبی از دیرباز برای بسته بندی محصولات غذایی استفاده نمی شود چون انسان ها از همان زمان از رنگی که در غذاها نامأنوس باشد، احساس بیزاری دارند.

تصور کنید یک لیوان شیر یا یک استیک آبی چقدر تهوع آور هستند و انسان ها به دیدن چنین رنگ هایی در این نوع مایعات یا غذاها عادت ندارند.

آبی در بسته بندی ها و کانتینرهای مایعاتی مانند آب نوشیدنی، به طور موفقیت آمیزی مورد استفاده قرار گرفته است چون تداعی کننده آب زلال است. امروزه طراحان جدید محصولات غذایی از رنگ آبی در محصولاتی مانند ذرت آبی، چیپس یا آبنبات آبی به دلیل غیر معمول بودن و جدید بودنشان استفاده می کنند و موفق هم بوده اند. کودکان معمولا رنگ های غذایی غیر معمول را دوست دارند چون آنها تجربه یا سابقه قبلی زیادی، مانند بزرگترها، در ذهن خودشان ندارند.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.7/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم