اتاق خواب پسرها

برای اتاق خواب پسران، طرح‌های دکوراسیون بستگی به چیزهای مورد علاقه و سرگرمی آنها دارد اما آنقدر هم افراط نکنید که محیط غیرقابل تحمل شود. به خصوص پسرها معمولا خیلی سریع از چیزی که خیلی دوست دارند خسته می شوند، اگر نمی خواهید ظرف شش ماه مجبور به تغییر دکور شوید، به جای کاغذ دیواری‌های طرح‌دار از وسایلی مانند ملحفه و لحاف، چراغ و فرش‌های طرح‌دار که به راحتی قابل تعویض هستند استفاده کنید. نوجوانان نسبت به طرح‌هایی که شما پسندیده‌اید، محتاط هستند. آنها را کمی آزاد بگذارید تا با پوستر و یادگاری‌های مختلفی که از تیم فوتبال یا افراد مورد علاقه خود جمع کرده‌اند، ابراز وجود کنند.

تخت‌های دو طبقه برای پسرها جالب و بسیار سرگرم کننده است. چون بارها از میله‌های آن بالا رفته و انر‍‍ژی آنها تخلیه می‌شود. ضمن آنکه جای خوابی هم برای دوستان یا نزدیکان است. می توانید تخت بچه‌ها را دوتایی یا کشودار انتخاب کرده یا اگر جا به اندازه کافی دارید از یک کاناپه تخت خواب‌شو هم استفاده کنید. کاناپه یا تخت‌های چادر و برزنت، مخفی‌گاه بزرگ و گوشه دنجی برای آنها می باشد. می توانید داربست‌های ارزان و چادرهای برزنتی یا صحرایی را از فروشگاه‌های مخصوص تهیه کنید و به سقف یا تخت نصب کنید تا حال و هوای جنگل را پیدا کند. می توانید برای اینکه طبیعی‌تر به نظر برسد، از اسباب بازی پرندگان و سایر حیوانات استفاده کنید.

برای پسر بچه‌های کوچک‌تر، آوردن محیط باز بیرون به داخل اتاق، با کشیدن یک نقاشی روی یکی از دیوارهای اتاق خواب امکان‌پذیر است. یک بیابان با شن‌های مواج یا صحنه‌ای از آب که با مرجان‌ها و ماهی‌های مناطق گرمسیری پر شده باشد، برای آنها جالب است و مناطق دریایی را تداعی می کند.

حتی آسمان ساده با ابرهای سفید، نرم و پرزدار حس بودن در فضا و آزادی را ایجاد می‌کند. نگران نقاشی‌های دیواری نباشید. بعضی فروشگاه‌ها دارای نقاشی‌های آماده و چسبی هستند. نقاشی‌های آماده ممکن است برای نوجوانان، بچه‌گانه به نظر برسد اما این فروشگاه‌ها عکس‌ها و طرح‌های خود شما را هم به عنوان سفارش قبول می کنند. پس فضای شهر یا موضوع خاص، شما را به آنچه او در ذهن دارد، نزدیکتر می کند. نقاشی‌های دیواری برای هر سنی مناسب می‌باشند.  سعی کنید طرح‌ها را در زمینه‌های خاکی و خاکستری به کار ببرید. از کاغذ دیواری با اشکال هندسی مختلف هم می توانید استفاده کنید. اگر می خواهید دیوارها ساده باشند، تنها از یک رنگ استفاده کنید، سبز روشن با خاکستری هماهنگ است و نارنجی و قرمز انرژی‌زا هستند.

وقتی سراغ دکوراسیون اتاق پسرها می روید، به این معنی نیست که فقط باید آن را آبی کنید. روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد. اولین قدم، کمک گرفتن از نظرات خود کودک در طراحی و انتخاب وسایل است، زیرا این اتاق جایی در خانه است که او در نشان دادن شخصیتش از طریق محیط اطراف خود، آزاد است. و این مورد بسیار مهم است زیرا اهمیت این موضوع به خاطر اهمیت موضوع در شکل‌گیری شخصیت فرزندمان است.

فضای بازی و درس را از هم جدا کنید. یک گوشه را به میز تحریر و وایت بورد و جایی دیگر را به مبل کیسه‌ای یا چادر سرخپوستی فرزند اختصاص دهید.

جمع آوری وسایل مهم است، به خصوص اگر نمی‌خواهید هنگام آماده کردن تخت او، روی لگوها پا بگذارید، یک صندوق بزرگ برای اسباب بازی‌های حجیم در نظر بگیرید. تورهای آویزان، راه حلی فوری برای جمع کردن خرت و پرت‌های بی‌شکل و به هم ریخته است.

هر نوع هواپیما یا ماشین اسباب‌بازی قدیمی و دوران بچگی خود را که جنبه کلاسیک و دکوری دارند، دور از دسترس و در طبقات بالایی قرار دهید.

به جای استفاده از یک چراغ در وسط اتاق، از لوسترهای کارتونی یا طرح‌دار و چراغ‌هایی که بتوانید نور آنها را در مواقع مختلف تنظیم کنید، استفاده نمایید.

برای انتخاب وسایل داخل اتاق کودکان خود حتما از آنها کمک بگیرید و انتخاب‌های آنها را نیز مد نظر قرار دهید. زیرا داشتن وسایل گوناگون و گران قیمت به شخصیت آنها کمک چندانی نخواهد کرد بلکه بهتر است وسایلی را داشته باشند که در زمان‌های بازی و استراحت خود را با آنها مشغول کرده و در آموزش دیدن آنها نیز نقش مهمی داشته باشد.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

 
اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم