اتاق خواب پسرها

براي اتاق خواب پسران، طرح‌هاي دكوراسيون بستگي به چيزهاي مورد علاقه و سرگرمي آنها دارد اما آنقدر هم افراط نكنيد كه محيط غيرقابل تحمل شود. به خصوص پسرها معمولا خيلي سريع از چيزي كه خيلي دوست دارند خسته مي شوند، اگر نمي خواهيد ظرف شش ماه مجبور به تغيير دكور شويد، به جاي كاغذ ديواري‌هاي طرح‌دار از وسايلي مانند ملحفه و لحاف، چراغ و فرش‌هاي طرح‌دار كه به راحتي قابل تعويض هستند استفاده كنيد. نوجوانان نسبت به طرح‌هايي كه شما پسنديده‌ايد، محتاط هستند. آنها را كمي آزاد بگذاريد تا با پوستر و يادگاري‌هاي مختلفي كه از تيم فوتبال يا افراد مورد علاقه خود جمع كرده‌اند، ابراز وجود كنند.

تخت‌هاي دو طبقه براي پسرها جالب و بسيار سرگرم كننده است. چون بارها از ميله‌هاي آن بالا رفته و انر‍‍ژي آنها تخليه مي‌شود. ضمن آنكه جاي خوابي هم براي دوستان يا نزديكان است. مي توانيد تخت بچه‌ها را دوتايي يا كشودار انتخاب كرده يا اگر جا به اندازه كافي داريد از يك كاناپه تخت خواب‌شو هم استفاده كنيد. كاناپه يا تخت‌هاي چادر و برزنت، مخفي‌گاه بزرگ و گوشه دنجي براي آنها مي باشد. مي توانيد داربست‌هاي ارزان و چادرهاي برزنتي يا صحرايي را از فروشگاه‌هاي مخصوص تهيه كنيد و به سقف يا تخت نصب كنيد تا حال و هواي جنگل را پيدا كند. مي توانيد براي اينكه طبيعي‌تر به نظر برسد، از اسباب بازي پرندگان و ساير حيوانات استفاده كنيد.

براي پسر بچه‌هاي كوچك‌تر، آوردن محيط باز بيرون به داخل اتاق، با كشيدن يك نقاشي روي يكي از ديوارهاي اتاق خواب امكان‌پذير است. يك بيابان با شن‌هاي مواج يا صحنه‌اي از آب كه با مرجان‌ها و ماهي‌هاي مناطق گرمسيري پر شده باشد، براي آنها جالب است و مناطق دريايي را تداعي مي كند.

حتي آسمان ساده با ابرهاي سفيد، نرم و پرزدار حس بودن در فضا و آزادي را ايجاد مي‌كند. نگران نقاشي‌هاي ديواري نباشيد. بعضي فروشگاه‌ها داراي نقاشي‌هاي آماده و چسبي هستند. نقاشي‌هاي آماده ممكن است براي نوجوانان، بچه‌گانه به نظر برسد اما اين فروشگاه‌ها عكس‌ها و طرح‌هاي خود شما را هم به عنوان سفارش قبول مي كنند. پس فضاي شهر يا موضوع خاص، شما را به آنچه او در ذهن دارد، نزديكتر مي كند. نقاشي‌هاي ديواري براي هر سني مناسب مي‌باشند.  سعي كنيد طرح‌ها را در زمينه‌هاي خاكي و خاكستري به كار ببريد. از كاغذ ديواري با اشكال هندسي مختلف هم مي توانيد استفاده كنيد. اگر مي خواهيد ديوارها ساده باشند، تنها از يك رنگ استفاده كنيد، سبز روشن با خاكستري هماهنگ است و نارنجي و قرمز انرژي‌زا هستند.

وقتي سراغ دكوراسيون اتاق پسرها مي رويد، به اين معني نيست كه فقط بايد آن را آبي كنيد. روش‌هاي زيادي براي اين كار وجود دارد. اولين قدم، كمك گرفتن از نظرات خود كودك در طراحي و انتخاب وسايل است، زيرا اين اتاق جايي در خانه است كه او در نشان دادن شخصيتش از طريق محيط اطراف خود، آزاد است. و اين مورد بسيار مهم است زيرا اهميت اين موضوع به خاطر اهميت موضوع در شكل‌گيري شخصيت فرزندمان است.

فضاي بازي و درس را از هم جدا كنيد. يك گوشه را به ميز تحرير و وايت بورد و جايي ديگر را به مبل كيسه‌اي يا چادر سرخپوستي فرزند اختصاص دهيد.

جمع آوري وسايل مهم است، به خصوص اگر نمي‌خواهيد هنگام آماده كردن تخت او، روي لگوها پا بگذاريد، يك صندوق بزرگ براي اسباب بازي‌هاي حجيم در نظر بگيريد. تورهاي آويزان، راه حلي فوري براي جمع كردن خرت و پرت‌هاي بي‌شكل و به هم ريخته است.

هر نوع هواپيما يا ماشين اسباب‌بازي قديمي و دوران بچگي خود را كه جنبه كلاسيك و دكوري دارند، دور از دسترس و در طبقات بالايي قرار دهيد.

به جاي استفاده از يك چراغ در وسط اتاق، از لوسترهاي كارتوني يا طرح‌دار و چراغ‌هايي كه بتوانيد نور آنها را در مواقع مختلف تنظيم كنيد، استفاده نماييد.

براي انتخاب وسايل داخل اتاق كودكان خود حتما از آنها كمك بگيريد و انتخاب‌هاي آنها را نيز مد نظر قرار دهيد. زيرا داشتن وسايل گوناگون و گران قيمت به شخصيت آنها كمك چنداني نخواهد كرد بلكه بهتر است وسايلي را داشته باشند كه در زمان‌هاي بازي و استراحت خود را با آنها مشغول كرده و در آموزش ديدن آنها نيز نقش مهمي داشته باشد.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.7/5 - (38 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم