قهوه ای

(روستایی، حامی و محافظ، غنی، سالم و بی خطر، بادوام)

رنگی است کاملا تداعی کننده رنگ زمین با خانه و اجاق آن و جوهره اصلی پایداری.

قهوه ای به لحاظ تاریخی و به دلیل ماندگاری واقعی اش، در دوره های پیش هوشیاری (بشر) دوباره زنده شده و قدرت گرفته است.

باید به قهوه ای بیش از هر رنگ دیگری به دلیل موارد استفاده اش و محتوایش فکر کرد. تونالیته های متفاوت آجری، قهوه ای، برنزه (قهوه ای مایل به زرد) خاکی (گلی) و سفالی به عنوان ریشه دار ترین، هوشیارترین و استوارترین سایه رنگ ها هستند چون آنها به شکل اجتناب ناپذیری با زمین در ارتباط هستند. رنگ زمین معمولا بیانگر واکنش مثبت است. بعضی از مصرف کنندگان، رنگ قهوه ای را مرتبت با چرکی و کثیفی می دانند و به آن به عنوان رنگی که در صنعت مد جنجال برانگیز است نگاه نمی کنند.

اخیرا رنگ قهوه ای بیش از گذشته، توجه و احترام همگان را به خود جلب کرده است، که بخش اعظم آن ناشی از ویژگی های قهوه خوش نامی چون قهوه خوش طعم (اسپرسو) و یا رنگ پتینه ای براق روی چرم های قهوه ای، در هر دو دنیای مد و طراحی داخلی مطرح است.

در صنعت لوازم خانگی، رنگ قهوه ای به دلیل ارتباطش با قدمت زمین، از مقبولیت بیشتری برخوردار است. مردم در یک طراحی داخلی قهوه ای رنگ، احساس امنیت بیشتری می کنند و این به واسطه یک واکنش حک شده در ذهن آدمی است که به سال های غارنشینی برمی گردد. همان محیطی که در آن امنیت مطلق از دست شکارچیان وجود داشت.

در یک زمان تصور می شد که قهوه ای با زمینه زرد، رنگ بی کلاسی است و فقط برای موارد بی اهمیت و کالاهای سودجویانه باید استفاده شود. حالا دیگر این تفکر درست نیست، چون رنگ های روستایی سفالین به شکل موفقیت آمیزی در مقابل دیدگان بسیاری از افراد سطح بالا مورد استفاده و ترکیب قرار می گیرد.

از منظر زمینی و خانگی رنگ قهوه ای سالها است که نقش مهمی را در زمینه صنایع غذایی ایفا می کند. پاسخ بلافاصله به یک نان قهوه ای، جو قهوه ای و غلات (در ذهن) این است که آنها سالم و بی خطر و جزئی اساسی در زندگی انسان ها هستند. جالب اینجاست که قهوه ای هم نماینده کاملا متفاوت و متضاد خوشمزه ترین و وسوسه کننده ترین خوراکی دلپذیر یعنی “شکلات” است. خواه سالم و خام باشد یا خوشمزه و مضر، ولی قهوه ای نماینده طعم های خوشمزه است و برای محصولاتی که مرتبط با مواد غذایی یا محیط هایی که غذا در آنجا سرو می شود، بسیار مناسب است.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.5/5 - (19 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم