سفید

(سبک بال، قدیمی، پاک و خالص، روشن)

عجیب نیست که سفید پاکی و سادگی را تداعی کند.

مهم است که به یاد داشته باشیم که چشمان آدمی رنگ سفید را به عنوان یک رنگ درخشان می بیند و به همین دلیل از این رنگ برای ایجاد تضاد در نمادها در محل خرید و بسته بندی یا هر جای دیگری که در چشم باشد، استفاده می شود.

سفید، کالاها را با حس شفافیت و تمیزی آغشته می کند. برای کالاهای کودک یا کالاهایی که مربوط به بهداشت و سلامت فردی است این رنگ بهترین پیام رسان است.

اگر به سفید به عنوان رنگ کاری (نقاشی) یا ماده رنگی نگریسته شود، این رنگ به عنوان رنگ غایب خودنمایی می کند. ولی اگر به لحاظ نور، آن را مورد بررسی قرار دهیم حضور تمام نورها می باشد. درست همانطور که سر اسحاق نیوتن در آزمایش خود با منشور کشف کرد و نشان داد که نور سفید، تمام رنگ های چرخه رنگ را در خود دارد، در عین حال که نور سیاه هیچ رنگی در خود ندارد.

اگر ما فضای داخلی را با رنگی متضاد رنگ سفید خالص گرم یا سفید واضح یکنواخت کنیم، این مسئله باعث به وجود آمدن حس قدرتی می شود که احساس گرم بودن و مطبوع بودن را از فضا می گیرد. سفید خالص سمبل مینیمالیسم مطلق است چون یک لوح سفید در برابر هر رنگی می تواند ایجاد تضاد کند. سفید رنگ کاملا متضاد سیاه است ولی در چاپ، بسته بندی و طراحی محصول، حسی از جنس یک بسته شکوهمند را القاء می کند. مگر اینکه با یک گرافیک شیک و با سلیقه آراسته شود یا کمی رنگ یا پرداخت آن خوش رنگ و لعاب تر شود.

رنگ های کرم مایل به سفید احساس دوستی بیشتری در خود دارند بخصوص وقتی که بیشتر به بخش گرم تر حرکت کنند. سفید با ته مایه کرم، حس خیلی خوشمزه و عالی برای اتاق های غذاخوری و صنایع بسته بندی دارد. سفید وانیلی حس نور، رایحه ها و طعم های خوشایند را القاء می کنند.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.7/5 - (18 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم