رنگ در شرایط اقتصادی

ممکن است تصور این موضوع مشکل باشد که علیرغم حذف ملاحظات اقتصادی در طراحی رنگ، از دیرباز هنوز این حوزه یکی از تاثیرگذارترین حوزه هایی است که رنگ با آن مرتبط است. وضعیت اقتصادی قطعا می تواند تاثیراتی روانی بر روی ابعاد عملی هزینه کردن در محصولات مختلف، داشته باشد.

زمانی که اقتصاد راکد است، مردم آمادگی کمتری نسبت به استفاده از رنگ ها دارند و در عوض از رنگ های خنثی استفاده می کنند. زمانی که مردم خوشبین تر باشند، تمایل بیشتری برای انتخاب گزینه های جدید به همراه رنگ های سرزنده و شاداب دارند. این یکی از ماهرانه ترین حوزه های تشخیص رنگ است و اغلب رنگ ها براساس تفکرات امیدوارانه شکل می گیرند تا واقعیت!

فرم های مطلوب سرگرمی کدامند و مردم زمانی که در این گونه فعالیت ها هستند چه می پوشند؟ آیا می توان روی رنگ های اسپرت یا انرژی بالا که باعث ترشح آدرنالین می شوند تاکید کرد؟ آیا مردم با رنگ های طبیعی که نماد طبیعت هستند یا رنگ هایی که کاملا غیر مصنوعی به نظر می رسند، احساس راحتی بیشتری دارند؟

آیا مردم بیشتر به کار در خانه ادامه خواهند داد و ژاکت های خاکستری راحت خود را تن خواهند کرد یا لباس های راحت دیگری مثل جین یا لباس های کتان خواهند پوشید؟ این مسئله بیشتر به دنیای مد مربوط است اما از یاد نبریم که این موارد در مقاطعی روی رنگ سایر محصولات مصرفی تاثیر می گذارند.

افزایش مسافرت های بین المللی و ارتباطات سریع از طریق اینترنت و ماهواره و شبکه های اجتماعی با گوشی های همراه، مردم را در سراسر دنیا قادر به تجربه کردن رنگ ها و ترکیب های مختلف گروه های قومی متفاوت نموده است. چالش پیش رو در مورد مکان هایی است که الهامات جدید از آنجا می آیند. لازم به ذکر است که محدودیت رنگی در مناطق جغرافیایی گوناگون به سرعت در حال از بین رفتن هستند و علت آن توزیع وسیع و گسترده سفارش های خرید از شبکه اینترنت و سهم آن از حلقه گسترده بازار در دنیا می باشد.

همچنین تغییر بین المللی جمعیت و موج مهاجرت در مناطق مختلف نهایتا تاثیرات جدید رنگی را برای مردم در سطح گسترده به ارمغان می آورد.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.6/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم