ما بدون استفاده از زبان نوشتاري و يا گفتاري مي توانيم ايده هايمان را به وسيله رنگ بيان كنيم. در حالي كه پاسخ عاطفي به رنگ ها، چه به صورت تك رنگ و يا به وسيله مجموعه اي از رنگ ها و تركيب آنها قابل پيش بيني است. براي مثال، استفاده از رنگ هاي غني و پخته در محيط كار و يا در سربرگ هاي يك شركت حقوقي معتبر مي تواند به جلب اعتماد مشتريان كمك كند، در حالي كه استفاده از رنگ هاي قرمز روشن و نارنجي در اتاق انتظار يك دندانپزشك مي تواند محيطي را كه بايد احساس آرامش در آن حاكم باشد، به مجموعه اي استرس زا و پرتنش تبديل كند.

هر رنگ در ذات خود مانند محركي عمل مي كند كه پاسخ هاي احساسي ويژه اي را برمي انگيزد.

رنگ قرمز مي تواند قوي، هيجان انگيز، عاشقانه و دليرانه باشد. درجه هاي بي شماري از رنگ مايه ها و سايه هاي هر رنگ، قابليت ايجاد پاسخ هاي بسيار متنوعي را در مخاطب ايجاد مي كنند. رنگ قرمز، از صورتي روشن تا قرمز تيره كه رنگي با شكوه است، ادامه دارد. هدف نهايي كار با رنگ ها، ايجاد مجموعه رنگي قوي از زمينه ها، رنگ مايه ها، و سايه ها است.

براي ايجاد پاسخ دقيق به زبان رنگ، ابتدا لازم است كه مفهوم هماهنگي رنگ ها را درك كنيم. يعني براي انتقال ايده ها و پاسخ ها به طور آگاهانه بدانيم از چه رنگ و با چه تركيب و نسبتي از آن استفاده كنيم، تا حالت دلخواه ايجاد شود.

با توجه به تمام جدول هاي موجود براي رنگ ها، بهترين وسيله براي قضاوت هماهنگي موجود بين رنگ ها و انتقال حس و حال خوب در فضا و محيط، چشمان شما مي باشند.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

 

1 دیدگاه دربارهٔ «زبان رنگ ها»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم