کیفیت رنگ:

ويژگي ها و كيفيت رنگ، به جنبه هايي از رنگ يا تركيب هايي از آن اشاره مي كند كه در واقع بيدار كننده پاسخ هاي عاطفي بيننده است. ما از كلمات بسياري براي توصيف و مقايسه خواص رنگ هاي يگانه استفاده مي كنيم. اما تيرگي و روشني، وجه اساسي رنگ است. بدون وجود خورشيد يا نور مصنوعي، رنگ وجود ندارد. براي ديدن رنگ به نور احتياج داريم تا بدين طريق به شرح ايده ها و احساسات خود از رنگ بپردازيم.

جنبه هاي رنگ شامل تركيب هايي از رنگ است كه هماهنگ با هم وجود دارند، و در يك توازن طيفي با يكديگر قرار دارند. توازن طيفي در چشم به وسيله بازتاب يا جذب هزاران موج الكترومغناطيسي و با طول موج هاي متفاوت از اجزاء شيميايي يك جسم به وجود مي آيند. امواج روشن زرد و آبي را منعكس مي كنند و ميله ها و مخروط هاي شبكيه چشم، در يك زمان آنها را مخلوط مي كند. اين رنگ ها به مركز مغز منعكس مي شوند و همزمان به صورت هزاران رنگ مايه و سايه درجه بندي مي شوند و به صورت احتمالات  بي پايان ويژگي هر رنگ مخصوص را ارائه مي كنند.

 استفاده از رنگ در عين سادگي، مشكل هم هست و اين بسته به فرهنگ هاي مختلف، انسان هاي متفاوت و اشياء مختلف فق مي كند. هيچ رنگي به صورت يكسان توسط دو نفر ديده نمي شود، زيرا برداشت هر كدام از ما از رنگ ها متفاوت است. رنگ در عين شخصي بودن، جهاني است و پيام هايي سرشار از تفاوت هاي بي شمار را ابلاغ مي كند.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.6/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم