رنگ در فضای داخلی

مد اصلی برای رنگ داخلی، زرد – نارنجی یا زعفرانی با غلظت کامل رنگی و رنگ مایه های گرم قوی می باشد. این رنگ روی دیوارها و پوشش های دیواری، سقف ها و پنجره ها دیده می شود. زرد – نارنجی محیطی گرم و خوشایند ایجاد می کند و زمانی که با آبی – بنفش غنی، آبی عمیق، سفید کرمی رنگ ترکیب شود، حس شکوه و جلال را منتقل  می کند. این رنگ جانشین زردهای روشن مسطح و رنگمایه های رنگ پریده گذشته می شود.  فضای داخلی منزل، محیط های غذا خوری و فضای داخلی رستوران ها گونه هایی از این رنگ انرژی زای گرم زرد را به کار می برند.

آبی ها در تن های رنگی شکوهمند و جواهری که شامل آبی – سبزها و آبی – بنفش ها می شود، در فضاهای داخلی و مدهای پاییزی و اتومبیل ها دیده خواهند شد. دیگر آبی های کم رنگ و سبزها به صورت آرام بخش دیده نخواهند شد، بلکه اغلب یخی و غیر دوستانه خواهند بود. رنگ های ضعیف با زیر رنگ های گرم و رنگمایه های متوسط جانشین خاکستری – سبزهای خسته کننده و آبی های مایل به خاکستری دهه هشتاد می شوند.

رنگ های خنثی گرم، قرمز – قهوه ای ملایم خواهند بود. تن های عمیق تر و مایه های رنگ شرابی یا سفالین، در نتیجه روند تاثیر طبیعی و در حال پیشرفت غربی، کنار گذاشته می شوند. رنگ های خنثی شنی گذشته، جایگزین رنگ برنزی کویری مایل به قرمز خواهند شد که با سایه های خاکی، قرمز، آبی و سبزهای روشن پوشیده می شوند.

رنگ درخت های کاج، آلش و گیلاس در کارهای چوبی معماری داخلی مسلط می شوند. این کارهای چوبی سفید مایل به زرد و زرد کم رنگ در کنار قالی ها و پرده و مبل های پر نقش مناسب می باشند. کفپوش های روشن و مبلمان با این رنگ ها به اتاق های کوچک و بزرگ احساس فضای بیشتری می دهند.

منسوجات، پارچه ها و پوشش های کف اتاق در مجموعه هایی از رنگ های براق قرمز، سبز، آبی و زرد – نارنجی ارایه خواهند شد. هماهنگی این عناصر داخلی به طراح توانایی خلق بافت ها و طرح ها را می دهد. در طراحی یک منطقه مسکونی یا دیگر فضاهای داخلی، گزینه های بیشتری در اختیار قرار خواهد گذاشت.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم