فرايند محيطي (بخش دوم)

 رنگ سبز:

سبز، رنگ سردي است كه نماد طبيعت و نشانگر آرامش، خوشبختي و حسادت است. پژوهشگران دريافته اند كه رنگ سبز مي تواند باعث افزايش قابليت خواندن گردد. برخي از دانش آموزان و دانشجويان با قرار دادن يك برگه شفاف سبز بر روي صفحه كتاب، مي توانند مطالب را با سرعت بيشتري از حد معمول بخوانند و درك كنند. رنگ سبز، از دير باز نماد باروري بوده و در قرن پانزدهم براي لباس عروس به كار مي رفته است. از رنگ سبز به دليل اثر آرامش بخشي آن در تزئينات استفاده مي شود.

همچنين باعث كاهش استرس مي شود. كساني كه در فضاي كاري سبز كار مي كنند، كمتر دچار دردهاي دستگاه گوارش مي شوند.

رنگ زرد:

زرد، رنگي گرم و شاد است و به دليل نور زيادي كه از خود منعكس مي كند، بيشتر از بقيه رنگ ها، چشم را خسته مي كند. استفاده از رنگ زرد براي پس زمينه كاغذ يا نمايشگر رايانه مي تواند باعث چشم درد يا در حالت هاي  خاص به از دست دادن بينايي شود. همچنين مي تواند احساس رنجيدگي و خشم را به وجود آورد. با وجودي كه رنگ زرد به عنوان يك رنگ شاد شناخته مي شود اما بيشتر مردم در اتاق هاي زرد رنگ، هيجانشان را از دست مي دهند و بچه ها نيز در اتاق هاي زرد بيشتر گريه مي كنند.

رنگ زرد باعث افزايش سوخت و ساز بدن انسان مي گردد، چون رنگ زرد از بقيه رنگ ها زودتر ديده مي شود و بيشتر از بقيه رنگ ها براي جلب توجه مورد استفاده قرار مي گيرد.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم