قرمز

(سرزنده، مهیج، محرک، هیجان انگیز)

یک پیغام شیمیایی به مغز غده فوق کلیوی می رساند و هورمون “اپی نفرین” یا آدرنالین آزاد می کند. این هورمن، سیستم شیمیایی بدن شما را تغییر داده و باعث تنفس بیشتر و سریعتر می شود و فشار خون، ضربان قلب و ضربان نبض را افزایش می دهد و جریان آدرنالین شما را زیاد کرده و باعث واکنش تحریکی پوست یا واکنش گالوانیک (اصطلاحی که برای تعرق پوست هنگام امتحان دروغ سنجی به کار می رود) می شود. این واکنش ها روانی هستند و ما کنترلی روی این تاثیرات نداریم. در نتیجه قرمز همواره روی مغز انسان برای ایجاد به هیجان و انرژی مضاعف، بسیار موثر است.

 تن های گرم به عنوان رنگ های بسیار مهیج ساخته شده اند و به خصوص قرمز بیشترین آستانه هیجان را در انسان ایجاد می کند. این رنگ، از لباس خواب گرفته تا ماشین های ورزشی و غذا، تمامی اشتهای آدمی را تحریک و وسوسه می کند و این درست است که می گویند رنگ قرمز واقعا شما را روشن می کند. در امور چاپی یا در فروشگاه ها، قرمز به صورت مجازی غیر قابل انکار است چون طبیعی، پرخاشجو، جذب کننده توجه و فعال است.

بر اساس تحقیقات انجمن مطالعاتی لغت و بخش مطالعاتی واکنش خریداران، مصرف کنندگان قرمز را به عنوان رنگی محرک و مهیج و زنده می شناسند، همچنین در میان رنگ ها، رنگی برای تحریک مشتری برای وسوسه خرید است. هر طرحی که با قرمز زده شود به یک پرسونای (شخصیت) قرمز می رسند. کسی که یک ماشین اسپرت به رنگ قرمز می خرد در عمق فکر و شخصیت خود اعتقاد دارد که او به شکلی جادویی به انسانی هیجان زده، سرزنده و جسور تبدیل خواهد شد.

آمار نشان داده است که ماشین های قرمز جریمه های بیشتری دریافت می کنند و این به شرطی است که ماشین واقعا قرمز باشد نه به رنگ زرد گرم مثل گوجه فرنگی یا آبی یا قرمز سرد بورگاندی. شواهد نشان داده است که یک پلیس تیز بین اتوبان هم به همین میزان آستانه تحریک پذیری بیشتری نسبت به رنگ قرمز گرم دارد و حساس تر است.

وقتی تونالیته قرمز را به سایه های قرمز بورگاندی(قرمز- آبی) تیره می شود، هنوز هیجان ارثی خود را نسبت به مادر اولیه خود که از آنجا آمده است، حفظ می کند ولی بیشتر متاثر از رنگ دیگر شده است. خریداران تونالیته های بورگاندی به عنوان رنگی پر مایع، خالص و گران نگاه می کنند و سایه رنگ را هم معتبر، کامل، شاداب، وافر و زیباتر از یک قرمز روشن می بینند. بنابراین بورگاندی احتمالا گزینه خوبی برای محصولات گران قیمت مانند اتومبیل است.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.7/5 - (17 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم