ويژگي عمومي رنگها:

نارنجی در طيف رنگ ها گرم ترين رنگ به شمار مي رود. نارنجي روشن را مي توان با رنگ هاي قرمز روشن، انواع زردها و يا زرشكي سير( رنگ بادمجان) كنار يك ديگر گذاشت و يا تركيب كرد، اما رنگ نارنجي در كنار ارغواني تركيبي بسيار بانشاط و سرزنده را به وجود مي آورد.

نارنجي رنگ بلوغ، جواني و شادابي است. رنگي سرخوش، وجد آور و پرنشاط است كه تحمل آن به سادگي ميسر نيست. اما در كنار ساير رنگ ها به سرزندگي آن مي افزايد و انرژي بصري بسياري ايجاد مي كند. حرارت نارنجي در كنار آبي به اوج خود مي رسد و به تضاد يا كنتراست سرد و گرم با كيفيتي انكار ناپذير تمن مي زند.

وقتي نارنجي با سفيد مخلوط مي شود به شدت از انرژي آن كاسته مي گردد و در اختطاط با سياه خاموش مي شود، اما عميق مي گردد. تركيب آبي و نارنجي، خاكستري هاي زيبا و گرمي را به وجود مي آورد.

اين رنگ مشخص كننده احساسات و سلامتي است. همچنين نارنجي تيره نشان دهنده غرور و نخوت و تكبر است.

چنانچه احساس خستگي،​ضعف و سستي مي كنيد، لباسي نارنجي رنگ بپوشيد تا نيروي لازم را بدست آوريد، ​زيرا نارنجي، رنگي است كه خواص بصري آن آتش و خواص رواني آن گرما است. آميختن آن با كمي سفيد، رنگ بلوغ زنانه است و آمخته با مشكي، رنگ بلوغ مردانه است. نارنجي خالص نشانگر خلاقيت و عاطفه است و اغلب شجاعن و شادي را نشان مي دهد.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.6/5 - (14 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم