ويژگي عمومي رنگ ها:

قرمز

قرمز نهايت برافروختگي و انرژي دروني را ظاهر مي سازد. نمادي است كه زندگي، هيجان، قدرت و شور انقلابي را نشان مي دهد. رنگي است جذاب كه نشاط جواني و سرزندگي را جلوه گر مي سازد و در عين حال نمادي از عشق آتشين و تمايل مفرط به زندگي است. ضربان قلب را مي افزايد و باعث فعال شدن امواج مغز و تسريع تنفس مي گردد.

افرادي كه از نظر هماهنگي ضعف دارند، بايد از پوشيدن لباس هاي قرمز خودداري كنند. همچنين افرادي كه دچار فشار خون بالا هستند، بايد از نشستن در مكان هايي كه با رنگ قرمز تزئين شده است بپرهيزند؛ چرا كه امكان دارد فشار خونشان افزايش يابد. اين رنگ بر روي كساني كه به كاهش فشار خون مبتلا هستند، اثر مطلوبي دارد. اين رنگ نماد احساسات شديد است و نيرويي در جهت مقابل سردي و ناتواني ها است كه جهت رفع كم خوني، عفونت هاي مثانه و مشكل هاي پوستي موثر است، زيرا داراي اقتدار است. اين رنگ به شخص اعتماد به نفس مي دهد و تمايل به پيشرفت و موفقيت را در او بيدار مي كند. در دوران كودكي، رنگ قرمز مقهور كننده است،​به ويژه اگر شخص مجبور باشد خود را با تمايلات خانواده وفق دهد.

قرمز،​نماد مربع است و در مربع ضلع ها به عنوان نماد ماده محسوب مي شوند كه داراي وزن و استحكام است. در نوشته هاي تصويري مصر باستان، شكل مربع براي نشان دادن مزرعه به كار مي رفته است كه صراحت و قاطعيت اين شكل را نشان مي دهد.

رنگ قرمز بيش از اينكه رنگي مثبت باشد، رنگي بسيار فعال و تند است و بيشتر از اينكه احساس آرامش را القا كند، باعث تحريك مي شود. اين رنگ نشان اشتياق، علاقه شديد و احساسات تند مي باشد و به رنگ انرژي معروف است، رنگي كه نشان دهنده قدرت و عشق است. البته بعضي ها هم معتقد هستند كه قرمز هر دو احساس عشق و تنفر را نشان مي دهد. قرمز نشان تثبيت شده اي از مبارزه، انقلاب و شورش است. اثر هيجان را به خوبي نشان مي دهد، اين رنگ اگر در پس زمينه تيره قرار گيرد، وحشت، ناپايداري و پليدي را نشان مي دهد و اگر در پس زمينه روشن قرار گيرد، معرف يك عشق سطحي و زودگذر است و از ويژگي هاي منفي رنگ قرمز مي توان از عصبانيت و خودخواهي زياد ياد كرد.

همراه با زيوانيار

زيبايي براي هميشه

4.6/5 - (12 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم