ویژگی عمومی رنگ ها:

صورتي رنگي مثبت و شاد است و تركيب آن با ارغواني، رنگي اشباع شده را مي سازد. رنگ صورتي اثر ملايمي روي بدن دارد و به اين دليل براي آرايش صورت از رنگ هاي صورتي روشن، قرمز و قهوه اي، بسيار استفاده مي شود. صورتي فرونشاننده پرخاشگري و خشونت است و باعث آرامش عضله ها مي گردد. اين رنگ بيشتر در بيمارستان ها، ندامتگاه ها و مراكز ويژه جوانان مورد استفاده قرار مي گيرد. رنگ خوبي براي اتاق خواب است و سبب تخيل مي شود. به طور كلي نشانه عشق، عاطفه، مصاحبت، يگانگي و زيبايي است.

صورتي گرم يا سرخ فام، عاطفه و از خودگذشتگي واقعي را نشان مي دهد. صورتي كدر مي تواند نشانه ناپختگي، وابستگي و نيازمندي باشد. اين رنگ به ظاهر لطيف و ملايم غالبا در زمينه هاله افراد مصمم و يكدنده ديده مي شود كه اين افراد ديدگاه خود را دست بالا مي گيرند و با عزمي راسخ هدفشان را دنبال مي كنند.

صورتي رنگي گرم و روح بخش است كه از ثبات زيادي برخوردار است و هر كجا كه باشد، باعث سرزندگي و نشاط در آن مكان مي شود. صورتي همان ملايم شده قرمز است. اين رنگ در طيف هاي ملايم، آرام بخش و در طيف هاي تيره تر محكم تر و انرژي زا است. جوامع غربي در دوران باستان اعتقادات بسيار زيبا و لطيفي داشتند، به اين مضمون كه دختران در گلبرگ هاي صورتي رز متولد مي شوند.

رنگ صورتي اين امكان را برايمان فراهم مي كند تا احساسات نهفته خود را رها سازيم و آنها را ابراز كنيم. استفاده از صورتي در كنار شكلاتي، آبي آسماني و زرد موزي بسيار زيبا و چشم نواز است. در آثار هنري تاريخي حضور صورتي همچون رنگ سفيد زياد به چشم مي خورد. صورتي محبوبيت جهاني دارد و اين امر نمايانگر قدرت رنگ صورتي مي باشد زيرا هيچ رنگي به اندازه اين رنگ زيبا نمي تواند احساس عشق، نشاط و خوبي را در شما زنده كند.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم