ویژگی عمومی رنگ ها:

آبي

رنگي بسيار خنك است. رنگ آبي كنار سفيد نشان دهنده صلح و صفا و پيام آور آرامش و سكوت است و اگر براي ديوارها استفاده شود، تشنج را از محيط كار و يا زندگي شما دور مي كند. رنگ آبي در كنار رنگ هاي سفيد، قهوه اي كم رنگ يا پررنگ و طوسي پررنگ، رنگ بسيار مناسبي براي اتاق خواب و اتاق نشيمن است، زيرا حس راحتي و استراحت كردن را به شما القا مي كنند. آبي رنگي است آرام و دورنگرا كه بيننده را به سمت خود مي كشد و در درون آرامش خود، نرم مي سازد و به خواب مي برد. آبي چشم را به سوي خود متوجه مي كند. رنگ آبي موافق با وضعيت خط افق است. اين رنگ، رنگي الهي و آسماني است، رنگي مطيع، سر به راه و سازشكار است. آبي رنگ زمستان و سرماي آن است؛ رنگ خلاقيت است.

آرامش و سكوني كه از آن به ما مي رسد، نتيجه رشد مقتدرانه و طبيعي آن است. در استفاده از رنگ آبي، بيننده هميشه منتظر يك نوآوري و كار جديد است. زلالي، پاكي و خلوص را مي توان توسط رنگ آبي به وجود آورد. اين رنگ هميشه سايه دار است و تمايل دارد در تاريكي خودنمايي كند. هميشه نامحسوس است و در عين حال، هواي شفافي را مي نماياند. آبي با روان آدمي پيوند مي خورد و تا اعماق و انتهاي روح نفوذ مي كند؛ آبي معني ايمان مي دهد و سمبل جاودانگي است.

اين رنگ اولين و مهمترين رنگ آرامش دهنده است. رنگي كه آرامش فكري و جسمي، اطمينان خاطر دروني و اعتماد به نفس را گسترش مي دهد. آبي رنگ آسمان، اقيانوس و خواب مي باشد. در فرهنگ باستان از رنگ لاجوردي براي نشان دادن بهشت و آسمان استفاده مي كردند.

رنگ آبي محض، رنگ الهام بخشي، صداقت و معنويت است. در مقابل شور و هيجاني كه از رنگ قرمز فوران مي كند، آبي آرام و شكيبا جلوه مي كند. رنگ آبي درونگرا و سرد است اما از نظر معنوي بسيار عميق و احترام برانگيز است، زيرا از نيرويي آسماني و بيكراني برخوردار است كه ميتواند مخاطبان خود را به تاملي دروني فرا بخواند. آبي نماد دايره است و دايره نمايانگر حركت نامتناهي و جاودانگي است و احساسي از آرامش ايجاد مي كند، اين شكل نشانه اي است از گنبد مينايي آسمان و نمادي است از روان بودن و جنبه هاي روحاني كه عمق تفكر و پايداري آن را نشان مي دهد.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.7/5 - (12 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم