ویژگی عمومی رنگ ها:

بنفش

بنفش رنگي مرموز و ابهام برانگيز است كه با تيرگي مبهم خود در مقابل صراحت و روشنايي زرد قرار مي گيرد. بنفش وقتي به ارغواني ميل كند، هراس انگيز و دهشت آور مي شود، و به ويژه اگر در سطوح وسيع به كار رود؛ اگر بنفش متمايل به ارغواني باشد كه اغلب در طبيعت و مناظر به چشم مي خورد، حالت ترس را نشان مي دهد. بنفش وقتي به آبي ميل مي كند، خيال برانگيز و اسرار آميز مي گردد. بنفش رنگ هدف مي باشد. بنفش به تعادل فكري كمك ميك ند و علاوه بر آن، همراه با حس هنري، موسيقي و معنويت مي باشد كه حساسيت و دلسوزي را گسترش مي دهد.

رنگ بنفش نمايشگر بي خبري، بي اختياري، ظلم و دشواري است و رنگي مرموز و بر تحريك كننده احساسات است. اين رنگ از نظر ظاهري و بصري معرف رنگين كمان و از نظر معنا القاء كننده اميد است. بنفش سنبل هرج و مرج، مرگ، ستايش و عظمت است. بنفش متمايل به آبي، رنگ القاء كننده تنهايي است و بنفش متمايل به قرمز، نشان عشقي يزداني و سلطه معنوي مي باشد.

بنفش همانند آبي و سبز محيطي آرام مي آفريند؛ موجب كاستن اشتها مي شود و رنگ دلخواهي براي پوست، مو و نيز ناراحتي هاي كليه و سر دردهاي ميگرني است. بهترين رنگ براي اتاق خواب بويژه اتاق خواب كودكان است. اگر مي خواهيد محيطي آرام، تميز و پاكيزه اي را به وجود بياوريد، از اين رنگ استفاده كنيد. اين رنگ در كنار سبز، خاكستري و نقره اي بسيار دل فريب خواهد شد.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.6/5 - (12 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم