ویژگی عمومی رنگ ها:

سبز
رنگ سبز تركيبي از رنگ هاي آبي و زرد است. اين رنگ، رنگ غالب گياهان و زندگي جديد، بهار و تازگي مي باشد. رنگ سبز را رنگ طبيعت مي نامند و هستي و حيات را همراه با آن مي دانند. شتاب براي يك زندگي تازه با سبز آغاز مي شود و كاربرد اين رنگ در تزئينات داخلي، القاي حياتي پويا به روح و روان انسان خواهد بود. از آنجا كه رنگ سبز، رنگ طبيعت در حاصلخيزترين وقت آن است، بنابراين رنگ توليد مثل و در نتيجه رنگ عشاق نيز مي باشد. سبز روشن نشانگر اميد در عشق هاي تازه است، در حالي كه تن هاي تيره تر آن، نشانه هاي غبطه، حسد و احساسات منفي ناشي از عشقي ناكام است.
همانطور كه گفته شد، سبز از رنگ هاي اصلي آبي و زرد ساخته شده است؛ آبي به درك و فراست كمك مي كند و زرد، وضوح فكر و اطمينان را به خاطر مي آورد، بنابراين پوشيدن لباس هاي سبز، موجب تقويت سخاوتمندي شده و استفاده از اين رنگ در تزئينات به عنوان رنگ اصلي به آن حيات مي بخشد و حتي استفاده از آن در رنگ لباس مي تواند در افزايش توانايي حافظه دخيل باشد. سبز با دريا و جنگل ارتباط مستقيم دارد و شايد به همين دليل است كه مردم خيلي راحت و آسان با آن ارتباط برقرار مي كنند. براي رنگ حمام نيز مي توانيد از رنگ سبز بسيار كمرنگ استفاده كنيد.
در سبز توان آرامش وجود دارد. خاصيت آرام بخشي و تاثير رنگ سبز بر روان آدمي مي تواند استفاده از اين رنگ را در تزئينات داخلي در اولويت قرار دهد. همچنين اين رنگ كه نماد طبيعت جاندار است، از دير باز نماد باروري نيز بوده و در قرن پانزدهم براي لباس عروسي به كار رفته است.
پژوهشگران معتقدند كه سبز با عملكرد غده تيموس مرتبط است و از نور سبز به عنوان درماني براي مبارزه با خستگي شديد نام مي برند.
همراه با زيوانيتار
زيبايي براي هميشه

4.7/5 - (10 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم