ویژگی عمومی رنگ ها:

سبز زيتوني

براي مخاطب خويش تداعي كننده خصومت ها، آسيب ها و احساس ناكامي است كه در طول زندگي با آنها روبرو شده است و البته اين ويژگي منفي مي تواند همه گير نباشد.

سبز تيره

اين رنگ را نشانگر شخصيتي خودخواه و سلطه طلب مي دانند و افرادي كه به طور مداوم سبز تيره مي پوشند، اغلب خودشيفته و بي اعتنا به خواسته هاي ديگران هستند. استفاده بيش از حد از رنگ سبز تيره مي تواند روان آدمي را آشفته سازد و در بروز احساس خشم نيز دخيل باشد. از ويژگي هاي سبز تيره مي توان به موارد زير اشاره كرد:

سخت كوشي، پرتواني، كوشش بقا، واقع گرايي، فعاليت فيزيكي، وقار و قدرت

سبز كمرنگ

اين رنگ با جواني، شور و حال و بازيگوشي مرتبط است. عده اي از محققان معتقد هستند كه سبز به طور غير مستقيم، خامي و بي تجربگي را مي رساند و خاصيت اين امر اين است كه انسان مي تواند ديدگاه خود را منعطف تر و با حفظ جوانب پرورش دهد. براي هضم بهتر اين موضوع اين را به ياد آوريد كه كودك بي تجربه و خام در برخورد با تجارت و موقعيت هاي مختلف محيطي(با در نظر گرفتن مسائل تربيتي) جهت گيري مناسب تري به خود مي دهد.

سبز روشن و خالص نشانه شفا و رشد است و اغلب مشخص كننده يك درمانگر است.

سبز يشمي

اين رنگ روح را آرامش مي دهد، فراست را بالا مي برد و به انسان كمك مي كند تا اسرار نهان جهان هستي را درك كند. شايد اين رنگ با فلسفه ارتباط عميقي داشته باشد كه هر مخاطبي را به درنگ وا مي دارد و آنها را به تفكر درباره وجود و شناخت دعوت مي كند. بدين ترتيب مي توان گفت كساني كه سبز يشمي را دوست دارند، به طور ذاتي روشن بين و منطقي هستند.

از ويژگي هاي رنگ سبز مي توان اين موارد را برشمرد: شفا بخشي، عشق به طبيعت، اجتماعي بودن، طبيعت گرايي، خرسندي و رضايت، هماهنگي و همراهي با طبيعت، ميل به ارتباط با ديگران، مهرباني و دلسوزي و همچنين رنگ آرامش دهنده است و افرادي كه اين رنگ را در زمينه خود دارند، صلح طلباني ذاتي هستند.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.7/5 - (12 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم