اتاق خواب دخترها

در دکوراسیون اتاق خواب دخترها، روحیه ظریف و رویایی آنها را باید در نظر بگیرید، اکثر دخترها رنگ صورتی را به سایر رنگ‌ها ترجیح می دهند. دکوراسیون اتاق خواب رویایی آن‌ها را با رنگ و وسایل صورتی انجام دهید یا می توانید از رنگ های مورد علاقه او و آرامش بخش استفاده کنید.

همه آنها نمی خواهند اطرافشان پر از عروسک‌های پرنسس و پری باشد ولی همه آنها رفاه، شکوه و وسایل براق را دوست دارند. استفاده از پارچه‌های نرم و مخملی، مبلمان راحت همراه با رنگ‌های شاد و سطوح براق، احساس پری‌گونه را ایجاد می کند که با طرح‌های رنگی متنوع امکان‌پذیر است و تنها به رنگ صورتی محدود نمی‌شود. می‌توانید از بنفش پر‌رنگ، نارنجی و آبی مایل به بنفش استفاده کنید، یا دیوارها را سفید و ساده به صورت کلاسیک نگه دارید و با پارچه‌های رنگی و گل‌دار اتاق را تزئین کنید.

تزئین دیوار

راه‌های جالب و مختلفی برای تزئین دیوار وجود دارد. در وسایل اتاق خواب دخترها، تنوع بسیار زیادی دارید. دکور دیوارها بستگی به جزئیات و وسایل داخل اتاق دارد. اگر از پارچه‌های طرح دار به عنوان پرده، روتختی و روبالشی استفاده کرده‌اید، دیوارها را ساده نگه دارید یا از برچسب‌های تک رنگ دیواری استفاده کنید. مثلا تعدادی پروانه یا دسته‌ای پرنده که خیلی زیبا به چشم می‌آیند. اگر بخواهید این دو طرح را در جاهای دیگر هم استفاده کنید، می‌توانید یک آینه خریده و آن را به صورت پروانه یا پرنده در‌آورید. با استفاده از برچسب حروف و نوشتن اسم فرزندتان، یک بیت شعر یا آهنگ مورد علاقه‌اش، اتاق او را اختصاصی تر کنید.

حتی می‌توانید از چسب‌های سیاه آماده استفاده کنید تا مشکل کپی هم نداشته باشید. تنوع این برچسب‌ها زیاد است اما مدل‌های مختلف را با هم قاطی نکنید. استفاده از دیوار طرح دار با چند شاخه گل ساده یا خط های راه راه سبک جدیدتری در استفاده از یک الگو بدون شلوغ شدن اتاق به خصوص برای دخترهای بزرگ‌تر می باشد.

جایی را برای مطالعه اختصاص دهید و با استفاده از صندلی راحتی، چادر بازی و کوسن‌هایی به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، فضایی را برای آرامش او در نظر بگیرید. بهتر است کوسن‌ها ترکیبی از الگوهای مختلف و رنگ‌های مکمل باشند تا متنوع و چهل تکه به نظر برسند.

تختخواب

استفاده از تخت قاب‌دار و قابل پوشش برای اکثر دخترها رویایی است، بزرگ هم که شوند خاطره آن برایشان باقی می‌ماند. تخت را با پرده‌های ابریشم یا گل‌دار بپوشانید تا جایی برای خلوت کردن داشته باشند.

اگر نمی‌توانید رنگ مناسبی برای پوشش آن انتخاب کنید، می‌توانید از پارچه‌های ململ که خیلی خوب رنگ می‌شوند به عنوان سایه‌بان استفاده کنید. اگر جا برای این تخت‌ها ندارید، یا تخت استاندارد و مناسبی از قبل آماده کرده‌اید می‌توانید این کار را با قرار دادن یک پشه‌بند در بالا و وسط تخت انجام دهید تا به صورت پرده به پایین آویزان شود.

تخت های لبه‌دار که زیر آنها خالی است، جای زیادی برای گذاشتن وسایل ایجاد می کنند. اگر جای کمی دارید، میز تحریر را به تخت وصل کنید. می توانید از تخت‌هایی که در قسمت بالا قرار می‌گیرند استفاده کنید و فضای پایین را به مطالعه و بازی اختصاص دهید و با آویزی زیبا از سایر جاها جدا نمایید.

اتاق کودکان خود را با ساده ترین و زیباترین وسایل تزئین کنید و از آنها نیز حتما برای انتخاب و چیدمان وسایلشان کمک و مشورت بگیرید تا حسی از آرامش و امنیت در این فضا داشته باشند و این روند باعث حس اعتماد و همفکری بین اعضای خانواده شود، بجای اینکه شما محیطی را فراهم کرده باشید که تماما همه چیز از نظرات شما به آنها تحمیل شده باشد.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

 
اشتراک گذاری

1 دیدگاه دربارهٔ «اتاق خواب دخترها»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم