اتاق خواب دخترها

در دكوراسيون اتاق خواب دخترها، روحيه ظريف و رويايي آنها را بايد در نظر بگيريد، اكثر دخترها رنگ صورتي را به ساير رنگ‌ها ترجيح مي دهند. دكوراسيون اتاق خواب رويايي آن‌ها را با رنگ و وسايل صورتي انجام دهيد يا مي توانيد از رنگ هاي مورد علاقه او و آرامش بخش استفاده كنيد.

همه آنها نمي خواهند اطرافشان پر از عروسك‌هاي پرنسس و پري باشد ولي همه آنها رفاه، شكوه و وسايل براق را دوست دارند. استفاده از پارچه‌هاي نرم و مخملي، مبلمان راحت همراه با رنگ‌هاي شاد و سطوح براق، احساس پري‌گونه را ايجاد مي كند كه با طرح‌هاي رنگي متنوع امكان‌پذير است و تنها به رنگ صورتي محدود نمي‌شود. مي‌توانيد از بنفش پر‌رنگ، نارنجي و آبي مايل به بنفش استفاده كنيد، يا ديوارها را سفيد و ساده به صورت كلاسيك نگه داريد و با پارچه‌هاي رنگي و گل‌دار اتاق را تزئين كنيد.

تزئين ديوار

راه‌هاي جالب و مختلفي براي تزئين ديوار وجود دارد. در وسايل اتاق خواب دخترها، تنوع بسيار زيادي داريد. دكور ديوارها بستگي به جزئيات و وسايل داخل اتاق دارد. اگر از پارچه‌هاي طرح دار به عنوان پرده، روتختي و روبالشي استفاده كرده‌ايد، ديوارها را ساده نگه داريد يا از برچسب‌هاي تك رنگ ديواري استفاده كنيد. مثلا تعدادي پروانه يا دسته‌اي پرنده كه خيلي زيبا به چشم مي‌آيند. اگر بخواهيد اين دو طرح را در جاهاي ديگر هم استفاده كنيد، مي‌توانيد يك آينه خريده و آن را به صورت پروانه يا پرنده در‌آوريد. با استفاده از برچسب حروف و نوشتن اسم فرزندتان، يك بيت شعر يا آهنگ مورد علاقه‌اش، اتاق او را اختصاصي تر كنيد.

حتي مي‌توانيد از چسب‌هاي سياه آماده استفاده كنيد تا مشكل كپي هم نداشته باشيد. تنوع اين برچسب‌ها زياد است اما مدل‌هاي مختلف را با هم قاطي نكنيد. استفاده از ديوار طرح دار با چند شاخه گل ساده يا خط هاي راه راه سبك جديدتري در استفاده از يك الگو بدون شلوغ شدن اتاق به خصوص براي دخترهاي بزرگ‌تر مي باشد.

جايي را براي مطالعه اختصاص دهيد و با استفاده از صندلي راحتي، چادر بازي و كوسن‌هايي به شكل‌ها و اندازه‌هاي مختلف، فضايي را براي آرامش او در نظر بگيريد. بهتر است كوسن‌ها تركيبي از الگوهاي مختلف و رنگ‌هاي مكمل باشند تا متنوع و چهل تكه به نظر برسند.

تختخواب

استفاده از تخت قاب‌دار و قابل پوشش براي اكثر دخترها رويايي است، بزرگ هم كه شوند خاطره آن برايشان باقي مي‌ماند. تخت را با پرده‌هاي ابريشم يا گل‌دار بپوشانيد تا جايي براي خلوت كردن داشته باشند.

اگر نمي‌توانيد رنگ مناسبي براي پوشش آن انتخاب كنيد، مي‌توانيد از پارچه‌هاي ململ كه خيلي خوب رنگ مي‌شوند به عنوان سايه‌بان استفاده كنيد. اگر جا براي اين تخت‌ها نداريد، ياتخت استاندارد و مناسبي از قبل آماده كرده‌ايد مي‌توانيد اين كار را با قرار دادن يك پشه‌بند در بالا و وسط تخت انجام دهيد تا به صورت پرده به پايين آويزان شود.

تخت هاي لبه‌دار كه زير آنها خالي است، جاي زيادي براي گذاشتن وسايل ايجاد مي كنند. اگر جاي كمي داريد، ميز تحرير را به تخت وصل كنيد. مي توانيد از تخت‌هايي كه در قسمت بالا قرار مي‌گيرند استفاده كنيد و فضاي پايين را به مطالعه و بازي اختصاص دهيد و با آويزي زيبا از ساير جاها جدا نماييد.

اتاق كودكان خود را با ساده ترين و زيباترين وسايل تزئين كنيد و از آنها نيز حتما براي انتخاب و چيدمان وسايلشان كمك و مشورت بگيريد تا حسي از آرامش و امنيت در اين فضا داشته باشند و اين روند باعث حس اعتماد و همفكري بين اعضاي خانواده شود، بجاي اينكه شما محيطي را فراهم كرده باشيد كه تماما همه چيز از نظرات شما به آنها تحميل شده باشد.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.7/5 - (35 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم