سبز رنگ با طراوت

(تسکین دهنده، طبیعی، باطراوت، التیام بخش، تازه)

در میان تمام رنگ ها، طیف رنگی سبز بیشترین گزینه های انتخابی را در اختیار دارد.

آبی – سبز نماینده بهترین خواص این دو رنگ مادر است. آبی و سبز همواره واکنش های خوشایندی را به دنبال دارند. اگرچه آنها رنگ های خنک و تمیزی به نظر می آیند، بخصوص زمانی که با سفید ترکیب می شوند ولی گرمایی خوشایند به عنوان یک عنصر پنهان در آبی – سبز در دماهای بالا در آب های مناطق استوایی وجود دارد. آبی – سبزها بخصوص برای بسته بندی یا رنگ های واقعی محصولات آرایشی، بهداشتی مناسب هستند زیرا تاثیری آرام بخش دارند و با هر پوسته رنگی، خود را تطبیق می دهند.

تحقیقات انجمن لغت نشان داده است که بیشتر مردم تم های سبز را با طبیعت پیوند می زنند. استفاده از طبیعت به عنوان منبع الهام و فکر، هزاران شاخ و برگ سبز را در هر ذهنی ایجاد می کند، که تشکیل پس زمینه ای با گل ها و گیاهان می دهد. این سبز هیچ تضاد و تباینی با قرمز گل های رز زرد، گل آفتابگردان، ارغوانی، گل زعفران، گل استکانی آبی رنگ یا گل همیشه بهار ندارد. در تمام طراحی ها و در تمام ترکیبات رنگی، سبز می تواند بیشتر از همه به عنوان رنگ خنثی مورد استفاده قرار گیرد. به علت ارتباط این رنگ با طبیعت و شاخ و برگ درختان، بیشتر مصرف کنندگان به سبز نعنایی به عنوان سمبل تازگی و نشاط نگاه می کنند. سبزهای روشن نماد چمن هستند، اولین جوانه های بهاری و رویش دوباره سبزهای زمردین بسیار چشم نوازند و سبز پررنگ به عنوان نماد کاج های بلند و مستحکم و در ارتباط با رایحه های نشاط بخش و سکوت جنگل هستند. سبزهای تیره همچنین نشانگر پول و پرستیژ نی زهستند.

مردم در حضور این رنگ احساس امنیت و ایمنی بیشتری می کنند. همانطور که آبی با حس اعتماد و اطمینان آمیخته است،سبز نیز همین حالت را دارد. واضح است که سبزهای تیره تر(همان رنگ پول) رنگ های عالی برای تبلیغات بانکی و موسسات قرض الحسنه یا دیگر تجارت ها هستند چون جایی است که القای حس امنیت و پرستیژ یک فاکتور مهم محسوب می شود.

سبزهایی که به زردی می زنند بهترین موتیف های مربوط به گل ها و باغبانی هستند، چون به میزان زیادی در بطن همین موضوعات وجود دارند. به هر حال تون سبز، زرد روشن، بیشتر با مفاهیم تهوع و بیماری مرتبط هستند به همین دلیل برای محصولات سلامتی، محوطه های غذاخوری، داخل قایق ها یا هواپیماها یا در بسته بندی ها و محصولاتی که به این محیط ها ارتباط دارند، توصیه نمی شود.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم