کرونا

من بیماری نیستم، من بازتاب بی توجهی هر یک از شما در جامعه و در هر جایگاه و موقعیتی هستم. من نیز یکی از ده‌ها هزار بیماری شناخته شده و ناشناخته کنار شما در زمین هستم. اما با این وجود من بازتاب تفاوت رفتار یک شهروند و حس مسئولیت یک جامعه که دیگران را محترم می‌شمارند و جامعه‌ای که هیچ کس را به غیر از خودش و موقعیتش مهم در نظر نمی‌گیرد هستم.

من فاصله‌ای بین شما و دیگران ایجاد نکردم زیرا شما تا قبل از این بی دلیل و بی نظم به یکدیگر در هر صف و مکانی بدون در نظر گرفتن فاصله شخصی و احترام به حریم دیگران زندگی می کردید و دستمال و ته سیگار و آب دهان خود را در هر مکانی پرتاب می کردید.

من نیامدم تا شما روزی ده‌ها بار دستان خود را بشوئید بلکه شما تا قبل از این در رابطه با نظافت کامل بی‌توجه بودید.

من نیامدم که کسی ماسک را به شما گران بفروشد بلکه تا قبل از این چیزهای زیادی با قیمت‌های غیر واقعی به وسیله شما یا دیگران در بازار عرضه می‌شد اما حالا که پای جان در میان است به آن دقت کرده‌اید.

من نیامدم که شما تاکسی و وسایل مصرفی روزانه خود را پشت سر هم تمیز و ضد عفونی کنید زیرا شما قبل از این به طور عادی نظافت خود و دیگران را در نظر نمی گرفتید.

من نیامدم که کسی را بکشم، مردن هر شخص در جامعه دقیقا بازتاب تمام چیزهایی است که هیچ یک به طور عادی به آن توجهی نداشته اید و هیچ یک برای جان و مال دیگران ارزش قائل نشدید.

من آمدم تا همه چیز را به شما واضح و بی پرده نشان دهم، آمدم تا تفاوت درست و غلط هر چیزی را به شما نشان دهم تا جایی که هیچ مرزی وجود نداشته باشد و همه به جای مبارزه و رقابت و بی تفاوتی به یکدیگر، این را ببینید که همه روابط اجتماعی همانند یک زنجیر در هم تنیده شده اند، چه آنها را لمس کنید چه نسبت به آن بی تفاوت باشید. زیرا اگر شما خانواده و عزیزانی دارید دیگران نیز در جامعه کسانی را دوست دارند که برایشان عزیز و مهم هستند. آیا با بی توجهی این اجازه را به خود می دهید که عزیزان دیگران را به خطر بیاندازید؟

من آمدم تا اندکی از شلوغی و هرج و مرج روزانه و دلالی‌های روزمره خود فاصله بگیرید و زمانی را صرف اندیشیدن کنید، اندیشیدن به درست و غلط، به راست و دروغ، به منیت و ما، به تمام چیزهایی که سالهای سال و به اندازه سن خود به آنها عادت کرده بودید و ملکه جسم و روح شما شده بود.

به اینکه اشخاص دارای پست و مقام، اشخاص دارا و ندار به جایی خواهند رسید که باید نسبت به انسانیت مسئول باشند و آموزش اصول اجتماعی و اخلاقی جامعه را در اولویت قرار دهند و اصول بهداشتی فردی و اجتماعی را در هر شرایطی در نظر بگیرند و به احترام انسانیت در هر موقعیت و شرایطی مواظب تک تک اعضای جامعه باشند.

من آمدم تا واضح ببینید، واضح تر از تمام سال های عمر خود

بیهوده تلاش نکنید من را شکست دهید، فقط رفتارها و باورهای اشتباه خود را اصلاح کنید.

به حق و حقوق فردی و اجتماعی یکدیگر در جامعه احترام بگذارید.

و این را برای خود در هر موقعیتی تکرار کنید که:

برای انسانیت، من مسئولم، تو مسئولی، ما مسئولیم

جمله آخر اینکه با من مبارزه نکنید تا من را شکست دهید، در اصل تمام رفتارهای اشتباه فردی و اجتماعی خود را اصلاح کنید، زمانی که در این مسیر به موفقیت برسید من قدرتی نخواهم داشت تا برای شکستم انرژی و هزینه های کلان صرف کنید.

رفتارهای نادرست خود را شکست دهید

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

 
اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
آغاز گفتگو
1
به زیوانیتار خوش آمدید
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم