شناخت کاربردی رنگ ها:

انسان با گشودن چشم و دیدن دنیا، اگر سیستم بینایی سالمی داشته باشد، با رنگ آشنا می شود و با تاثیر پذیرفتن از آن به جهان خاص خود پای می نهد. رنگ ها متعلق به شخصیت و موجودیت ما هستند و می توان گفت هر یک از ما دارای یک “رنگ” هستیم.

می توان از رنگ ها به عنوان یک زبان جهانی استفاده کرد، زیرا رنگ ها در هر کجای دنیا که باشند، بیانگر پیام خاصی هستند و روی هر چه را که بپوشانند، احساساتی را بر می انگیزند و می توانند تاثیرات متفاوتی روی انسان بگذارند. زندگی هر شخص به وسیله رنگ ها غنی می شود و رنگ است که به زندگی روح و انرژی می بخشد. در هر کاری اگر رنگها صحیح و بجا انتخاب شوند، مانند یک موسیقی آرام عمل می کنند، از سوی دیگر اگر از رنگها درست استفاده نشود باعث آزار و سرخوردگی فرد خواهند شد. شما به خوبی می توانید تاثیر رنگها را در محیط اطراف و زندگیتان کشف کنید و ببینید که چگونه نسبت به آنها واکنش نشان می دهید. توجه کنید که چگونه رنگ و بافت در دنیای واقعی و طبیعی می تواند راهنمایی برای شما باشند. رنگ می تواند بسیار پر طراوت، تند و جالب باشد و یا اینکه بسیار نرم، لطیف و آرام به نظر برسد؛ در هر حالت همگی ما هر کدام به شکلی نسبت به رنگها واکنش نشان می دهیم، اما دقت کنید اگر رنگی شما را نیش زد، یعنی باعث آزار شما شد، سعی کنید هر چه سریعتر از شر آن خلاص شوید، زیرا رنگها بسیار قدرتمندتر از آن چیزی هستند که ما تصور می کنیم.

البته هر شخصی رنگ منحصر به فردخود را دارد و آن رنگ نشان دهنده خلق و خوی و شخصیت اوست و دید هر شخصی به رنگها با فرد دیگر متفاوت است.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.7/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم