دکور نشیمن

هنگامی که تصمیم به انتخاب وسایلی برای خانه گرفته اید از جمله مهم ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید، انتخاب رنگ و مدل مناسب، با توجه به کاربرد و جایگاه وسایل در هر گوشه خانه است. مثلا مبلمان برای اتاق نشیمن با توجه به پارچه، طرح و مدل مبل نسبت به کوچک یا بزرگ بودن فضا و تعداد نفرات خانواده انتخاب می شود. علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب و راحت، پرده نیز فاصله بین وسایل داخا اتاق و فضای بیرون را تعریف می کند که باید طرح و رنگ آن، مناسب با وسایل خانه و رنگ دیوارها باشد. تمام وسایل یک اتاق نشیمن باید به صورتی بسیار راحت و به گونه ای انتخاب شوند که علاوه بر هماهنگی و تناسب، ترجیحا از رنگ های آرامش بخش و شادی آفرین و متناسب با روحیات و سلیقه افراد خانواده باشد.

البته بسیاری از مردم تصور می کنند که طرح های ساده آرامش بخش تر هستند و یا برای یک سرویس مبلمان حتما باید از یک نقش پارچه استفاده شود و یا با انتخاب چند مدل رویه و چند مدل پارچه با طرح های متفاوت، خللی در نوع چیدمان دکور اتاق ایجاد می شود. درحالی که می توان با استفاده از چندین مدل پارچه رو مبلی، با چیدمانی مناسب، هر وسیله را در کنار وسایل دیگر به بهترین شکل جای داد. بدین ترتیب با استفاده از طرح های شلوغ با رنگ های هماهنگ، حتی می توان وسایل یک اتاق را با انواع پارچه، اما با رنگ های هم طیف انتخاب کرد.

از جمله عوامل مهم دیگر که در چیدمان اتاق نشیمن موثر است نورپردازی می باشد. اتاق نشیمن محلی است که در تمام ساعات روز برای صرف غذا، پذیرایی میهمانان صمیمی، تماشای تلویزیون و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه نور پردازی، احساس آرامش یا عدم احساس امنیت، شاد بودن یا دلگیر بودن را به حاضرین القاء می کند. همچنین می توان با نورپردازی مناسب، عیب و نقص محیط را پوشانید. البته با توجه به اینکه اتاق نشیمن در منزل محل تجمع خانواده می باشد، نحوه نورپردازی نیز باید به نحوی باشد که احساس آرامش را به حاضران در این محیط القاء کند. یک روش بسیار مناسب برای نورپردازی یک اتاق، استفاده از نورهای غیر مستقیم است که مستقیما روی صورت و اشیاء سایه های تند ایجاد نکند. بدین ترتیب با استفاده از سایه های ملایم، گرمی و صمیمیت خاص در فضا حاکم می شود. برای زیبا تر شدن و تکمیل نورپردازی در اتاق، می توان علاوه بر لوسترها و لامپ های سقفی از چراغ های کوچک تزئینی برای آذین گوشه و کنار اتاق، با نورهای ملایم استفاده کرد.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.6/5 - (19 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم