نارنجی

(انرژی زا، جذاب، دوستانه، بانشاط و دارای مزه تند)

نارنجی به لحاظ دما داغ ترین رنگ در میان رنگ ها است.

همچنین یک رنگ مهیج و همواره تداعی گر برگ های خزان پاییز و شعاع پرتوهای خورشید در پاییز است، درخشان و حیاتی.

در شدید ترین حالات درخشندگی به عنوان رنگی که نباید خیلی جدی گرفته شود به چشم می آید. این نکته عجیب و دراماتیک معمولا در اشخاص و شخصیت های “برون گرا” دیده می شود. این رنگ بیشتر به عنوان رنگی بازیگوش (سرزنده) اجتماعی، شاد و کودکانه است که بیشتر برای کودکان بین 3 تا 6 سال بیشتر توصیه می شود و در ضمن برای نوجوانان نیز بکار می رود. نارنجی شامل مقداری قرمز نمایشی است که با مقداری زرد بشاش و طناز ترکیب شده است.

 نارنجی رنگ عالی برای اسباب بازی ها، پلاستیک های نه چندان گران است. البته برای هر کالای دیگر که به نظر جوانان و افرادی که حداقل در قلب خودشان جوان هستند نیز مناسب است. در آثار گرافیکی می تواند القا کننده نوعی گیجی و تاثیری کمدی، کارتنی باشد. به همین دلیل انتخاب مناسبی برای بیان پیام های جدی نیست.

رایج ترین دلیلی که از نور فلورسنت نارنجی استفاده نمی کنند، پرزرق و برق بودن آن است. نارنجی در جلوه نئونی خود، رنگی نه چندان دلچسب محسوب می شود، به هر حال نارنجی درخشان، مزایای خاص خود را دارد، چون در مراکز خرید بسیار به چشم می آید.

تمام تونالیته های رنگ نارنجی، پرزرق و برق یا بی ارزش نیستند و چنین عقیده ای تاریخ مصرف گذشته است. نارنجی نمایانگر گرما و حیات است و واقعا خود را به خوبی در تم ها و ترکیبات نژادی و قومی نشان می دهد. بخصوص جایی که محصول یا تم آن از یک فرهنگ قدیمی حرف می زند مانند سالسای مکزیکی ها (قرمز- نارنجی) و یا ادویه و خوراکی با طعم ادویه کاری هندی.

نارنجی بسان قرمز و زرد، بیشتر برای نشان دادن تاثیرات روانی روی سیستم اعصاب ارادی به کار می رود، چون اشتهای انسان را تحریک می کنند. رنگ نارنجی به شکل عجیبی با رایحه انواع میوه ها آمیخته است و به همین دلیل نام “نارنجی” را هم با خود به یدک می کشد.

 فست فودها برای جلب توجه و جذب مشتریان از رنگ های قرمز، زرد و نارنجی استفاده می کنند تا در آن واحد اشتهای بینندگان را تحریک کنند. به هر حال امروزه این مراکز تهیه غذای سریع بیشتر در محیط پیرامون ما یافت می شوند و با رنگ هایی تزئین شده اند که ترکیبی از رنگ های اطراف ما می باشد ولی رنگ های جاذب اشتها در خیابان ها که باعث تحریک اشتهای ما می شوند بیشتر در رنگ نارنجی خلاصه می شود یعنی محدوده زرد و قرمز.

تحقیقات نشان داده است که ترکیبات روشن تر نارنجی مانند رنگ هلو، زرد آلو، مرجان و هندوانه محبوب ترین رنگ های ارتباطی هستند. این رنگ های روشن تر برای چشم های تیزبین بسیار خوشایند هستند و برای سطح بالا نشان دادن خود یا نشان دادن رونق بازار بسیار مفید هستند. آنها تربیت شده، قابل دسترس و ملموس هستند، درست مانند جذابیت رویه مخملی یک هلو، مردم را وادار می کند تا آن را در دست گرفته، لمس کنند و از آن مزه کنند.

تونالیته های هلویی برای محصولات مربوط به سلامتی، سالن های غذاخوری، مراکز خدمات غذایی و بسته بندی خوراکی ها، عالی هستند چون آنها زیرکانه اشتها را تحریک می کنند و همیشه تداعی گر خوشمزگی هستند. هلویی مانند تونالیته های قرمز، نشان دهنده مسائل مربوط به سلامتی و رنگی فریبنده است به هین دلیل نارنجی برای استفاده در سالن های زیبایی و آرایشی و محصولات و بسته بندی آنها بیشتر توصیه می شود.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.5/5 - (17 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم