انجام یک خرید اصولی

یکی از مهمترین قسمت های روند تهیه محصول و خرید از فروشگاه های مختلف، ارتباط با مسئول فروش و کسب اطلاعات درست و مناسب از او می باشد. زیرا فروشگاه و پرسنل آن باید متعهد باشند که این ارتباط بین فروشگاه و خریدار فقط گرفتن هزینه از مشتری نیست و باید در قبال هزینه دریافتی، محصول و اطلاعات درست در اختیار مشتری و مراجعه کنندگان قرار داد.

پس شما باید به عنوان یک مراجعه کننده و خریدار، این آگاهی را داشته باشید، شخصی که داخل فروشگاه، محصول یا محصولاتی را به شما معرفی یا پیشنهاد می دهد، حقوق دریافت می کند که اطلاعات درستی در اختیار شما قرار دهد یا به نسبت سرمایه شما برای خرید، از میان محصولات داخل فروشگاه، بهترین و مناسب ترین آنها را در اختیار شما بگذارد تا خرید مناسبی داشته باشید.

پس به غیر از تعاریف و گزینه هایی که به شما پیشنهاد می شود، حتما از حس بینایی، شنوایی و لامسه خود کمک بگیرید، محصول مورد نظر را لمس کنید و به جزئیات و مواد مورد استفاده قرار گرفته درساخت آن به خوبی دقت کنید و کیفیت آن را نسبت به سایر محصولات مشابه مورد بررسی قرار دهید. اگر محصولی که به شما پیشنهاد داده شده است کیفیت و ظرافت مد نظر شما را ندارد، به راحتی و با اعتماد به نفس به مسئول فروش و پرسنل فروشگاه مورد نظر اعلام کنید که این محصول مورد نظر من برای خرید کردن نیست. زیرا بهتر است این موضوع را در ذهن داشته باشید که شما برای آن محصول باید هزینه ای پرداخت کنید و آن محصول تا مدت ها همراه شما خواهد بود، پس خوب دقت کنید و به شخصیت خود ارزش قائل باشید.

هرگاه در مراجعه به فروشگاه مد نظر خود با پرسنلی روبرو شده اید که بدون توقف در حال تعریف کردن از آن محصول یا خدمات است، کمی صبوری کنید و با چشمان خود مقدار تعریف ها و امتیازهایی که از طرف آن شخص به محصول نسبت داده می شود را مورد بررسی قرار دهید، زیرا یک محصول خوب و مناسب، نیازی به تعریف کردن بیش از اندازه ندارد و خود آن محصول گویای همه چیز می باشد.

اگر هم در موقعیتی قرار گرفته اید که پرسنل فروشگاهی به هر شیوه ای قصد متقاعد کردن شما برای خرید را دارند، بسیار صبورانه و محترمانه اعلام کنید که از اطلاعاتی که در اختیارم قرار داده اید سپاسگذارم و روی خرید این محصول بیشتر فکر خواهم کرد. به طور مثال فکر کنید که قصد خرید لباس را دارید، لباسی مناسب سن و شخصیت و جایگاه اجتماعی شما و از همه مهم تر اینکه در چه موقعیت هایی قصد استفاده از آن لباس را دارید؟ آیا به راحتی به هر پیشنهادی که به شما داده می شود عکس العمل مثبت نشان می دهید و آن را قبول می کنید؟ آیا واقعا آن شخص قصد کمک کردن و راهنمایی درست به شما را دارد یا فقط قصد فروش دارد؟

در هنگام خرید حتما این موضوع را مد نظر داشته باشید که نظم فکری خود را حفظ کنید،  زیرا بعضی از فروشنده ها به قدری درباره محصول به شکل های با ربط و بی ربط صحبت می کنند که باعث می شود شما در هنگام خرید نظم فکری خود را از دست بدهید و زمانی که این اتفاق برای شما پیش می آید، قدرت تصمیم گیری درست خود را از دست می دهید، در مواجه شدن با این شرایط بهترین تصمیمی که می توانید بگیرید این است که از گلوله باران اظهار نظرها و پیشنهادهای بی پایه و اساس آن شخص خارج شوید و فضایی در اختیار خود بگذارید تا خودتان تصمیم گیرنده و انتخاب کننده باشید.

اگر در شرایط و محیطی قرار گرفته اید که فروشنده به غیر از انتخاب شما، چندین محصول دیگر را به صورت دسته ای پیش روی شما قرار داده است، به یاد داشته باشید اگر محصول مورد نظر شما نیست، شما به هیچ عنوان مجبور نیستید که از آنها یکی را انتخاب کنید، شما سلیقه های شخصی خود را دارید و همه آنها ارزشمند هستند، به هیچ عنوان اجازه ندهید که هر شخصی با هر تکنیکی در هنگام خرید، ساختار ذهنی شما را بر هم بزند.

شما هم به عنوان یک مراجعه کننده، بهتر است قبل از ورود به هر فروشگاهی، زمانی قبل تر برای خود در نظر گرفته باشید که قصد خرید چه محصول یا محصولاتی با چه مشخصات و رنگ هایی را دارید تا مسئول فروش یا پرسنل هر فروشگاهی در ابتدا این آگاهی را داشته باشند که قصد تهیه چه محصولی با چه مشخصاتی را دارید تا بهترین و مناسب ترین راهنمایی ها و مفیدترین پیشنهاد را پیش روی شما قرار دهند تا آنها نیز بتوانند پر انرژی جوابگوی درخواست های شما باشند. در صورتی که قصد خرید از آن فروشگاه را ندارید حتما به پرسنل آن اعلام کنید که قصد خرید ندارید و فقط در حال بازدید از تنوع محصولات هستید، این فضا را به پرسنل بدهید تا انرژی خود را برای تمام مراجعه کنندگان در روز حفظ کنند تا بتوانند با لبخند و خوشرویی جوابگوی همه مراجعه کنندگان باشند.

امیدواریم که در هنگام هر خریدی در هر فروشگاهی، در ابتدا بر طبق ارزش های خود خرید مناسبی داشته باشید و بتوانید در هر شرایطی، تشخیص مناسبی از فضای فکری که شکل گرفته است داشته و تجربه های زیبایی از خرید خود داشته باشید.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.8/5 - (18 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم