زيبايي براي هميشه

زيبايي حقيقي براي هر فرد چطور در نظر گرفته مي‌شود؟

معناي زيبايي حقيقي در اجتماع چيست؟

حقيقت اين است كه هر يك از ما نظرات مختلفي درباره زيبايي داريم اما واقعاً معناي حقيقي آن چيست؟

كلمه زيبايي به معني حسن و جمال و ظرافت، لطافت و خوبي و نيكويي، حالت و كيفيت زيبا است، نظم و هماهنگي و آن عظمت و پاكي كه در هر چيزي وجود دارد و عقل و تخيل و تمايلات عالي انساني را تحريك مي‌كند كه لذت و انبساط خاطر پديد مي‌آورد و آن امري نسبي است. زيرا معيار در انتخاب، متفاوت است و به جنبه هاي گوناگوني بستگي دارد كه مي توان به معيارهاي فردي، اجتماعي و فرهنگي در بازه‌هاي زماني مختلف اشاره كرد.

از نظر فردي، زيبايي حقيقي در روح شخص منعكس مي‌شود، آن از درون به بيرون مي‌تابد، كه صفاتي همچون حقيقي بودن، راستي و درستي، با خود و ديگران مهربان بودن، قابل اعتماد بودن و در هر شرايطي لبخند زدن به ديگران، ​گذراندن زمان با خانواده و دوستان است و مهمتر اينكه بهترين فردي كه مي‌توانيد، باشيد و هر لحظه براي بهتر شدن تلاش كنيد.

پذيرش خود اولين قدم براي رسيدن به زيبايي حقيقي است. زيبايي حقيقي اين است كه چه احساسي درباره خود داريد، بدانيد چه كسي هستيد و آن را بپذيريد. اينكه بدانيد چه كسي هستيد و وجودتان را بپذيريد و هر روز و هر لحظه آن را از آنِ خود دانسته و از ديگران تاثير نگيريد، آن زيبايي واقعي است. زيبايي حقيقي چيزي فراتر از انعكاس ما در آينه است، ممكن است لاغرترين، قشنگترين و اجتماعي‌ترين فرد باشيد اما اگر آنچه در آينه مي‌بينيد را دوست نداشته باشيد آن ارزشي ندارد. شايد زماني طولاني لازم است تا آن را درك كنيد چرا كه بيشتر زندگي خود را با تصوير پوسته و بدن خود در كشمكش هستيد. آسان است كه مجلات را ورق زد و به تمام تصاويري كه شباهتي به ما ندارند توجه كرد و آنها را  با خود واقعي‌مان مقايسه كرد؛ اما بايد ياد بگيريم به جاي تمركز به اينكه چطور به نظر مي‌رسيم بر روي توانايي‌هاي شخصي خود تمركز كرده و آنها را همانطور بپذيريم. اشتباهات خود را بپذيريم و در مواجهه با افراد و تجربيات جديد باز عمل كنيم، و به اين موضوع احترام بگذاريم كه افراد با هم متفاوتند اما هنوز بدون توجه به اينكه اهل كجا هستند در جايگاه خود متناسب هستند. زيبايي حقيقي درواقع موضوعي از زندگي در لحظه است.

صنعت فشن و محصولات زيبايي هيچ ارتباطي با زيبايي حقيقي ندارد. مخصوصا در دوره اخير، كه اين صنعت سعي مي‌كند ايده خود درباره زيبايي را در حلق‌مان فرو كند.

اين روند به طوري جهت دهي شده است كه افراد در جامعه، تعريف درست و سالمي از زيبايي نداشته باشند تا افراد مختلف را با محصولات و عمل هاي زيبايي متنوع،  كه جايگزين هاي خطرناك و هزينه تراشي براي افراد به حساب مي آيند روبرو كنند و اين، به مرحله اي رسيده است كه به يك مبارزه بين مردم براي ديده شدن تبديل گشته است. مرحله اي كه زيبايي حقيقي تعريف خود را از دست داده است.

از نظر اجتماعي و فرهنگي در صنايع مختلف مي توان بازتاب اين حالات را بطور محسوسي مشاهده كرد، زيرا تا زماني كه هر فرد، در هر جايگاهي حالت ذهني مناسب و تعريف درستي از زيبايي نداشته باشد، با انواع مختلف چيزهاي درهم و برهم و پيچيده روبرو خواهد شد، بطوري كه تعريف زيبايي تغيير پيدا مي كند و هر شخص با هر حالت ذهني بدون در نظر گرفتن سلايق و علاقه شخصي شما سعي دارد تفكرات خود را به شما ديكته كند زيرا تنها هدف او اين است كه به سود و منافع دلخواه خود برسد.

و اگر اين موضوع در سطحي درست و اصولي مورد بررسي و رسيدگي قرار نگيرد مي تواند كل يك جامعه را تحت تاثير قرار داده و معيارهاي زيبايي را اساسا تغيير دهد و از مسير اصلي و انساني خود خارج كند.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.8/5 - (21 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم