صورتی

(رمانتیک، جوان، شاد، شیرین، روح افزا)

بسته به ارزش یا شدت رنگ، صورتی تغییرات روحی گوناگونی را به وجود می آورد.

صورتی های روشن، شوک برانگیز (اعجاب انگیز) یا داغ همان انرژی مضاعف و روح رنگ مادر یعنی قرمز را القا می کند. صورتی، بسیار انرژی زا، جوان و مولد حس حرکت و رهایی وحشی است. این رنگ جالب و مهیج است ولی استفاده از آن در مقایسه با قرمز، خطرناک تر است، چون بسیار زود گذر به چشم می آید و (تاثیرش) به اندازه قرمز دوام ندارد. بهترین استفاده از این رنگ های روشن برای اجناس نه چندان گران و مد روز مثل اسباب بازی ها (بخصوص عروسک ها) و کالاهای نو ظهور پلاستیکی است. مراقب صورتی های به رنگ آدامس بادکنکی باشید چون بسیار خام و تصنعی به نظر می آید. آنها بیشتر از آنکه نشانگر محصولی گران باشند تاثیری نخ نما (رنگ و رو رفته) دارند. صورتی پر طراوت و هیجان انگیز رنگ محبوب صنایع آرایشی است. چون آنها جلب توجه زیادی در محل های فروش می کنند و نیازمند نگاه های حساس تر و تیزبین تر در سطح بالا هستند، که البته هدفشان این است.

رنگ های صورتی مجنتال (قرمز- ارغوانی تیره) که به سمت قرمز و یا ارغوانی تمایل دارند هرچه بیشتر رشد کنند بیشتر به چشم می آیند چون هر دو، رنگی حسی هستند.

رنگ صورتی هر چه کمتر اشباع شود و روشن تر باشد، قرمز آبکی تری می شود و با تمام وجود به چشم نمی آید و حذف می شود. (در این حالت) تمام هیجان رنگ قرمز از بین رفته است و آنچه باقی می ماند “رمانتیسیسم” محض است. گرچه تمایل مردانه کمتری به رنگ صورتی نسبت به گذشته وجود دارد ولی هنوز صورتی در درجه اول به عنوان رنگی لطیف و زنانه شناخته می شود. البته صورتی خاکی کمی سانتی مانتال (احساساتی) است. صورتی حتی قبل از اینکه با زبان احساس شود به عنوان رنگی با طعم شیرین و خوشبو شناخته می شود. محصولاتی مانند محصولات غذایی و نوشیدنی، یا مواد آرایشی، عطرها و مواد شوینده و پاک کننده که طعم یا بوی شیرینی دارند، بیشتر به استفاده از رنگ صورتی روشن تا صورتی نیمه روشن توصیه می شوند.

از صورتی و قرمز بیشتر به عنوان رنگ هایی “سالم” و “خوشبینانه” یاد می شود. ضرب المثل “دنیا را با عینک قرمز نگاه کنید” را به یاد بیاورید. صورتی روی هر رنگ پس زمینه دیگری می تواند نمایانگر یک گرمای دلچسب باشد و موجب شود تا آن رنگ سالم تر به نظر بیاید. این رنگ، مورد استفاده فوق العاده ای در محصولات دارویی، آرایشی و سالن های تسکین اعصاب، تناسب اندام (یا بسته بندی هر محصولی که به این موارد مربوط می شود) دارد.

همراه با زیوانیتار

زیبایی برای همیشه

4.5/5 - (15 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم