فشن چیست؟ و چه اهمیتی دارد؟

هدف فشن چیست؟

فشن چیزی است که ما هر روز با آن سر و کار داریم حتی افرادی که می‌گویند به آنچه می‌پوشند اهمیتی نمی‌دهند، هر روز صبح باید لباسی برای پوشیدن انتخاب کنند که خیلی چیزها در مورد او و احساسش در آن روز را آشکار می‌کند. فشن یک حالت ذهنی است. یک روح، یک گستره‌ای از خود شخص.

فشن صحبت می‌کند، می‌تواند زمزمه‌ای ضعیف باشد یا جیغی پرانرژی یا لبخند و چشمکی زیرکانه. تمام فشن درباره این است که با خودتان راحت باشید، ترجمه‌ی عزت نفس به یک استایل شخصی است. فشن بدون اینکه کلامی بگوید پیام خود را منتقل می‌کند. چیزی که پوشیده‌اید می‌تواند نشان‌دهنده احساس شما باشد اینکه کجا می‌روید، یا سعی دارید چه چیزی به دست آورید. با نگاهی به تاریخ می‌توانید ببینید شیوه‌ای که اشخاص صاحب قدرت لباس می‌پوشیدند رنگ و بویی سیاسی داشته است. آن حسی از قدرت را منتشر می‌کند و نشان می‌دهد آنها در آن زمان چه کسانی بوده‌اند. به طور مشابه، ترندهای فشن همین کار را انجام می‌دهند. با پوشیدن لباس‌های مشخصی، مردم با یک نگاه متوجه می‌شوند که شما چه شخصی هستید، به چه چیزهایی اهمیت می‌دهید، سرگرمی‌هایتان چیست، شغلتان چیست و حتی بیشتر از اینها می‌تواند دیده شود.

فشن وسلیه برای بیان خود است، که اجازه می‌دهد مردم نقش‌های زیادی را در زندگی امتحان کنند. چه سبک هیپ هاپ را ترجیح بدهید یا سبک شیک شانل را، فشن با تمام تفاوت‌های ما کنار می‌آید. راهی است برای تجلیل از تنوع و گوناگونی دنیایی که در آن زندگی می کنیم. فشن درباره تغییر است که برای دلچسب کردن زندگی لازم است. آن همچنین آینه طبقات و گونه‌های مختلف در جامعه است. راهی است برای سنجش حالتی که می‌تواند از خیلی جنبه‌ها مفید باشد، از جنبه فرهنگی، اجتماعی و حتی روان‌شناختی. همزمان نباید فشن را خیلی جدی گرفت در غیر این صورت لذت آن را از دست می‌دهید.

دلایل زیادی برای پوشیدن لباسی که می‌خواهیم وجود دارد، حفاظت در برابر سرما، جذابیت فیزیکی، احساسات، نجابت و حیا، شناسه‌های مذهبی، شناسه‌های هویتی و سنتی و همچنین لباس می‌تواند به عنوان اسلحه سیاسی مورد استفاده قرار گیرد. در قرن نوزدهم در انگلیس، قوانین مردم را از پوشیدن لباس‌هایی که در فرانسه تولید می‌شدند منع کرد. در طول قرن بیستم و انقلاب‌های کمونیستی، یونیفرم‌هایی استفاده می‌شد تا طبقه اجتماعی افراد قابل تشخیص نباشد. در صورتی که حقیقتاً لباس نشان می‌دهد که افراد به چه گروهی از جامعه تعلق دارند، استایل شما نشان می‌دهد که چه کسی هستید و در جامعه چه جایگاهی دارید.

فشن هنر است. آن کشور شما، اعتقادات شما و شاید حتی تاریخ شما را بیان کند.

فشن زندگی ما را رنگین‌تر می‌کند و زندگی ما را با گذشت زمان تغییر می‌دهد، فشن چیز جدیدی برای دنیا نیست، هر زمان و هر جایی وجود داشته است. فشن جایی است که هنر، تاریخ، عشق، موسیقی و احساسات با هم ترکیب می‌شوند.

فشن شخص یه شخص، مکان به مکان و طبیعت به طبیعت متفاوت است.

جیمز لیور تاریخ‌شناس برجسته انگلیسی، می‌گوید از منظر تاریخ لباس، واضح است که پوشش هر دوره‌ی مشخص دقیقاً برای آب و هوای واقعی آن زمان مناسب بوده است.

اگر به‌طور حقیقی این موضوع را در نظر بگیریم، نحوه پوشش مردم هر منطقه از جهان کاملاً با هم متفاوت است و آن به این دلیل است که شرایط اقلیمی و آب و هوایی، فرهنگی و اجتماعی و شرایط مناطق جغرافیایی کاملا متفاوت و مخصوص خود آن مناطق هستند. پس هر منطقه بهتر است فشن مخصوص خود را با توجه به  مواد اولیه و المان ها و مشخصات ویژه آن ناحیه داشته باشد.

همراه با زيوانيتار

زيبايي براي هميشه

4.9/5 - (21 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
گفتگو
1
همراه با زیوانیتار
زیوانیتار
درود
به زیوانیتار خوش آمدید
پاسخگوی شما هستیم